Strona główna
opoka.org.pl
2020-07-17 10:41
ds / Wspólnota Taizé

Wakacyjna rodzinna zabawa i wspólna modlitwa ze wspólnotą Taizé

Program dla rodzin w wersji online został przygotowany przez wspólnotę Taizé. To okazja do wspólnego pogłębiania wiary, integracji i dobrej zabawy w gronie rodziców oraz dzieci. Warto wykorzystać przygotowane propozycje i wolnym czasie wypoczynku wybrać się na rodzinne spotkanie z Bogiem!

Autor/źródło: Pixabay, Anrita1705, licencja: CC0

Każdy dzień ma inny temat i propozycje aktywności. Całość zajmie około półtorej godziny.  

  1. Na rozpoczęcie dnia bracia z Taizé proponują piosenkę - krótki filmik nagrany przez młodych ludzi z różnych części świata znajdziecie na stronie internetowej Wspólnoty https://www.taize.fr/pl_article28378.html
  2. Następnie przejdziecie do kącika teatralnego - to film wprowadzający w temat dnia (filmy są w jęz. angielskim, ale można włączyć napisy w jęz. polskim - ikonka CC w prawym dolnym rogu). 
  3. Każdy dzień możecie zakończyć wymianą myśli: plik PDF z czytaniem oraz pytaniami do rozmowy w gronie rodziny do pobrania na stronie Wspólnoty https://www.taize.fr/pl_article28378.html

Rozmowę można zakończyć wspólną modlitwą. 

Możecie zaprosić znajome rodziny do wspólnego udziału!

źródło: https://www.taize.fr/pl_rubrique922.html

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2020-07-17 10:10:03
miniaturka

Bp Bizzeti: Europa porzuciła chrześcijan w Turcji

„Zachód dużo mówi, ale nie walczy o prawo do wzajemności. Od wielu już lat Erdogan chciał przekształcić bazylikę Hagia Sophia w meczet. A tu wielu chrześcijan nie ma nawet salki, w której mogliby się pomodlić” – powiedział bp Paolo Bizzeti, komentując reakcje środowisk zachodnich na decyzję władz tureckich w sprawie starożytnej chrześcijańskiej katedry dawnego Konstantynopola.
2020-07-17 10:12:36
miniaturka

Anglia: ewangelicy nie chcą pośredniczyć w adopcji dla gejów

Ewangelicka organizacja adopcyjna z północno-wschodniej Anglii, zmuszana jest wyrokiem sądu do uwzględniania par homoseksualnych jako potencjalnych kandydatów na opiekunów zastępczych lub rodziców adopcyjnych. Nie godząc się z wyrokiem sądu niższej instancji, organizacja Cornerstone zdecydowała się na walkę o zmianę orzeczenia w Sądzie Najwyższym.
2020-07-17 10:24:37
miniaturka

Zmarł kard. Zenon Grocholewski

Zmarł kard. Zenon Grocholewski (1939-2020). Bliski współpracownik św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i papieża Franciszka. Emerytowany prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej.
2020-07-17 11:11:54
miniaturka

Zakończyła się wirtualna pielgrzymka do Lourdes

W Lourdes przez cały wczorajszy dzień trwała pierwsza międzynarodowa pielgrzymka wirtualna. Od godz. 7 rano do godz. 22 nieprzerwanie transmitowano modlitwy, Eucharystię i świadectwa pątników z całego świata.
2020-07-17 11:49:32
miniaturka

#ZaczynamDzienOdEwangelii - Sądzić będzie w ciszy

Tego, że cisza będzie straszna nie spodziewałem się. Nie będzie burzy, grzmotów, Twego sądu nic nie zapowie? Teraz rozumiem. Mam żyć tak jakby mój każdy dzień miał być tym ostatnim. Wtedy będę żył pełnią życia?
2020-07-17 11:50:34
miniaturka

#ZaczynamDzienOdEwangelii - Królestwo za prawdę

Dlaczego popełniam te same grzechy? Teraz widzę to jaśniej. Przyzwoliłem, by "nieprzyjaciel nasiał chwastu i odszedł". Stąd tyle we mnie strachu, fałszu i niepewności? Jezu, pomóż mi dotrzeć do źródła problemu, do jego korzeni. Daj mi siłę stanąć w prawdzie o sobie i rozdzielić dobre od złego.