Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-06-24 13:49
MG / caritas.pl

Wakacyjna Akcja Caritas dla potrzebujących dzieci z archidiecezji lubelskiej

Przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych, z końcem czerwca rozpocznie się Wakacyjna Akcja Caritas dla potrzebujących dzieci z archidiecezji lubelskiej.

Autor/źródło: caritas.pl

W tym roku dzieci będą wypoczywać na dwóch turnusach, od 29 czerwca do 8 lipca oraz od 18 do 27 sierpnia. Tradycyjnie już, ich miejscem wypoczynku będzie Dom Zawierzenia nad jeziorem Firlej.


Oferta wypoczynku skierowana jest do dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia, dysfunkcyjnych, wielodzietnych, z placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzin zastępczych (w tym roku, ze względu na epidemię, z wypoczynku nie będą mogły skorzystać dzieci polskiego pochodzenia z Białorusi i z Ukrainy). – Chcemy, aby czas spędzony na wakacjach z Caritas był przepełniony miłością, nadzieją, rozmową, wspólnotą i Bogiem (na każdym turnusie obecny jest duszpasterz). Zabawy integracyjne, warsztaty muzyczne, plastyczne, taneczne, festiwale piosenki, turnieje wiedzy, konkursy – to tylko część atrakcji i zajęć przygotowanych dla najmłodszych – zapowiada Caritas Archidiecezji Lubelskiej.


Mimo, iż nasza sytuacja finansowa wciąż jest bardzo trudna, nie mogliśmy zrezygnować z zapewnienia wakacji dzieciom, dla których niekiedy kolonie z Caritas są jedyną formą wypoczynku w ciągu całego roku. Jednak organizacja wypoczynku w dobie epidemii nakłada na naszą organizację konieczność pokrycia dodatkowych kosztów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa, tj. zakupu chociażby środków ochrony osobistej czy płynów do dezynfekcji – informują organizatorzy WAC w archidiecezji lubelskiej.


Drodzy Darczyńcy, w tej kwestii tak bardzo liczymy na Wasze wsparcie. Środki finansowe można wpłacać bezpośrednio na konto: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem Fundusz Caritas Dzieciom lub za pomocą płatności online (wystarczy kliknąć) – apeluje lubelska Caritas.


Środki ochrony osobistej można przekazywać bezpośrednio do siedziby CAL (wjazd od Al. Unii Lubelskiej 15), więcej informacji pod nr tel. 81 532 95 71.


Pobyt dzieci w Domu Zawierzenia nad Firlejem jest współfinansowany w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego dotyczącego organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 r., ze środków przyznanych przez Wojewodę Lubelskiego, w którego imieniu działa Lubelski Kurator Oświaty.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Caritas, wakacje, wypoczynek, archidiecezja lubelska, Firlej