Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-06 08:11
ds / Vatican News

W Wielkiej Brytanii rozpoczynają ogólnokrajową kampanię różańcową

Różańcowy Ruch Zadośćuczynienia (Rosary Movement of Reparation), któremu przewodzi bp John Keenan oraz sanktuarium maryjne w Walsingham zapraszają w tym miesiącu do wspólnej modlitwy za wiarę, życie i pokój.

Autor/źródło: Pixabay, DaphnaAM, licencja: CC0

Codziennie, o godz. 20.00 czasu brytyjskiego, różaniec w języku angielskim transmitowany jest online z różnych sanktuariów, katedr i parafii na Wyspach Brytyjskich. Obrazem skali tego przedsięwzięcia jest interaktywna mapa lokalizacji miejsc, w których odbywa się modlitwa różańcowa. Wspólnoty zgłaszają swój udział on-line, za pomocą prostego formularza. 

„Zachęcamy do zapisywania się i dołączania do grup, tworzonych na całych Wyspach Brytyjskich. Prowadźcie modlitwę z dowolnego miejsca, w które zostaniecie posłani” – apelują twórcy Ruchu zadośćuczynienia. Od kilku lat zanoszą intensywne modlitwy w intencji moralnej odnowy Wysp Brytyjskich. W tym miesiącu szczególnie pragną wywołać wielką siłę „huraganu modlitwy różańcowej” na tej właśnie ziemi.

„Bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy obecnie wstawiać się i modlić w intencji naszych Wysp, nawrócenia naszych narodów i obrony przed wszelkim niebezpieczeństwem, chorobami i złem” – czytamy w deklaracji na stronie internetowej ruchu. „Coraz częściej jesteśmy świadkami narastającej przemocy, buntu i bezprecedensowego bezprawia. Schronienia na te czasy to Najświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Maryi. Kościół jest bardzo atakowany, wiara jest podważana, świętość życia nie jest szanowana i wszędzie brakuje pokoju. Po raz kolejny katolików z Wysp zapraszamy więc do wzięcia w dłonie różańca świętego i udziału w misji duchowej odnowy i obrony przed wynaturzeniem, kataklizmem i wojną”.

Wielka Brytania doświadcza gwałtownego wzrostu zachorowań na koronawirusa, a jej premier na łamach najbardziej poczytnego tabloidu „błaga o przestrzeganie reguł”, aby „ratować Boże Narodzenie”. Ludzie z objawami choroby nie są w stanie udowodnić, że uzyskali negatywny wynik testu na Covid-19, bo testy nie są dostępne. Narasta poczucie dezinformacji i lęku. W początkach pandemii na Wyspach, bp Keenan ogłosił Narodowy program modlitwy o ochronę przed tą chorobą i jej skutkami. Obecna zachęta do podjęcia trudu codziennego różańca w tym miesiącu jest kolejnym krokiem w tym kierunku.

https://www.rosaryonthecoast.co.uk/


źródło: Elżbieta Sobolewska-Farbotko, Vatican News


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-10-05 14:54:02
miniaturka

#ZaczynamDzieńOdEwangelii - Co ważniejsze: czyn czy modlitwa?

W dzisiejszej Ewangelii rozważamy odwieczny spór: „akcja czy kontemplacja”. Dlaczego Jezus chwali Marię i czy rzeczywiście napomina Martę?
2020-10-05 15:10:26
miniaturka

Indie: rząd nagrodził Caritas za reakcję na pandemię Covid-19

Caritas Indie oraz Katolicka Konferencja Episkopatu Indii zostały wyróżnione jako najlepsze organizacje pozarządowe zajmująca się opieką zdrowotną podczas wybuchu pandemii Covid-19.
2020-10-05 15:10:44
miniaturka

Kiedy Kościół sprzeciwia się dążeniu do zysku?

Myśl chrześcijańska nie sprzeciwia się dążeniu do zysku, ale dążeniu do zysku za wszelką cenę, zapominając o człowieku, czyniąc go niewolnikiem czy przedmiotem – mówił Papież podczas audiencji.
2020-10-05 15:19:58
miniaturka

Górny Karabach: apel patriarchów, Kościół apostolski wspiera Ormian

Patriarchowie i zwierzchnicy Kościołów w Ziemi Świętej apelują o interwencję wspólnoty międzynarodowej w konflikcie „na granicy między Azerbejdżanem i Górnym Karabachem”.
2020-10-05 15:24:03
miniaturka

KUL poprzez studia wspiera resocjalizację więźniów

KUL jest jedną z nielicznych uczelni w Polsce, które umożliwiają więźniom zdobycie wyższego wykształcenia. Uniwersytet podpisał z Aresztem Śledczym w Lublinie umowę, która reguluje warunki prowadzenia studiów dla osób odbywających karę pozbawienia wolności.
2020-10-05 15:30:57
miniaturka

Francja likwiduje nauczanie domowe. Ucierpią rodziny i chrześcijanie?

Prezydent Francji ogłosił walkę z islamizmem we Francji, a dokładniej z „islamskim separatyzmem”. Zastosowane w tej walce środki uderzają jednak nie tylko w islamistów.