Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-31 07:00
ek / Radio Watykańskie

W Wenezueli przed Wielkanocą brakuje hostii

Z powodu ogromnego kryzysu gospodarczego, który kolejny rok dotyka Wenezuelę, w kraju tym zaczyna brakować hostii. Coraz trudniej jest bowiem zdobyć mąkę, która jest konieczna do ich wyrobu.

Autor/źródło: Pixabay, davideucaristia, licencja: CC0

Mąka jest tam racjonowana i wydawana na kartki.

Stąd też specjalna akcja kolumbijskiego Kościoła, który podarował Wenezuelczykom ćwierć miliona hostii, by spokojnie mogli uczestniczyć w liturgiach Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Hostie przygotowała przygraniczna diecezja Cucuta. Przekazanie odbyło się na moście Simona Bolivara łączącego oba kraje. Biskup Cucucty stwierdził, że w tym wielkopostnym czasie ważne było „odpowiedzieć na problemy doskwierające wierze w czasie trwającego w sąsiedniej Wenezueli kryzysu”. Kościół Kolumbii zapowiedział, że gotowy jest akcję powtórzyć. Tym razem przekazując wenezuelskim kapłanom wraz z hostiami także wino mszalne. 

bz/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-03-30 16:55:43
miniaturka

Abp Hindo: trwa Golgota narodu syryjskiego

„Nie jest prawdą to, że wojna w Syrii się skończyła. Cały czas wspinamy się na naszą Golgotę, siódmy rok z rzędu nie doświadczając radości Zmartwychwstania”. Tak bp Jacques Behnan Hindo opisuje dramatyczną sytuację w tym kraju.
2018-03-30 16:59:22
miniaturka

Papież Franciszek przejdzie operację usunięcia zaćmy

W przyszłym roku papież przejdzie operację usunięcia zaćmy. Zapowiedział to sam Franciszek podczas wczorajszego spotkania z więźniami w zakładzie karnym Regina Coeli na Zatybrzu w Rzymie.
2018-03-30 17:06:31
miniaturka

Święty Krzyż: tłumy pątników na Drodze Krzyżowej do świętokrzyskich relikwii

Tłumy pątników z różnych stron Polski wzięły udział w wielkopiątkowej Świętokrzyskiej Drodze Krzyżowej z Nowej Słupi do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego, modlitwie przewodził bp Krzysztof Nitkiewicz.
2018-03-30 21:36:31
miniaturka

Wielki Tydzień w Boliwii

W Boliwii każdy dzień Wielkiego Tygodnia ma swoje specjalne duszpasterskie przeznaczenie. Poniedziałek to dzień dla chorych, we wtorek (zamiast w czwartek) celebrowana jest Msza Krzyżma. Związane jest to z ogromnymi odległościami.
2018-03-30 22:24:44
miniaturka

O. Cantalamessa: miejcie odwagę iść pod prąd, nie bądźcie konformistami

W homilii wygłoszonej podczas Liturgii Męki Pańskiej, której przewodniczył Papież, o. Raniero Cantalamessa odniósł się do zaplanowanego na ten rok Synodu Biskupów poświęconego młodym.
2018-03-30 22:41:17
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu: W krzyżu miłości nauka

Krzyż jest znakiem miłości Bożej pochylającej się nad cierpiącymi i odtrąconymi, nad grzesznikami, którzy w obliczu ciężaru własnych win potępili sami siebie – mówił wczoraj podczas Liturgii Męki Pańskiej w katedrze poznańskiej abp Stanisław Gądecki.