Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-14 09:20
JR / PAP

W weekend uroczyste przeloty samolotów i śmigłowców nad Polską

W sobotę i niedzielę z okazji Święta Wojska Polskiego będzie można zobaczyć pokazy lotnicze Sił Powietrznych. Samoloty i śmigłowce przelecą nad ponad 20 miejscowościami. W tym roku z powodu pandemii MON nie organizuje defilady. Odbędą się natomiast wojskowe pikniki, na których będzie można poznać sprzęt wojskowy i wyszkolenie żołnierzy.

Autor/źródło: PAP

W przeddzień święta, 14 sierpnia trzy samoloty TS-11 Iskra i trzy M-346 Bielik przelecą wczesnym popołudniem nad związanym z Bitwą Warszawską Ossowem. Dwa transportowe C295 przelecą tego dnia nad Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Katowicach i nad Parkiem Śląskim w Chorzowie.

W niedzielę na 12:07 nad placem Piłsudskiego w Warszawie, gdzie będą odbywały się centralne obchody święta, przelecą trzy Iskry, trzy Bieliki i trzy myśliwce F-16 Jastrząb.

Mieszkańcy Iłży w woj. mazowieckim wczesnym popołudniem będą mogli zobaczyć przelot trzech szkolnych turbośmigłowych Orlików PZL-130. Trzy Orliki przelecą również nad Zwoleniem.

Dwa samoloty bojowe Su-22 będą mogli zobaczyć mieszkańcy Wierzchowa i Recza (woj. zachodniopomorskie), przelecą one także nad Strzelcami Krajeńskimi (woj. lubuskie).

Po południu nad podwarszawskim Radzyminem zaprezentują się w locie dwa myśliwce MiG-29. Będzie je można oglądać także nad Kolnem (woj. podlaskie).

W Polkowicach (woj. dolnośląskie) i Kobylinie (woj. wielkopolskie) będzie można obejrzeć przelot dwóch F-16. Przed południem nad Tomaszowem Mazowieckim (woj. łódzkie), a kilka godzin później nad Rudkami (woj. świętokrzyskie) przelecą trzy śmigłowce W-3 Sokół.

Nad Ozorkowem (woj. łódzkie) i Teresinem (woj. mazowieckie) przelecą trzy śmigłowce Mi-8/Mi-17.

W Tucholi (woj. kujawsko-pomorskie) będzie można obserwować przelot trzech śmigłowców Mi-2.

Dwa transportowe M28 Bryza przelecą w niedzielę nad Kościerzyną (woj. pomorskie). Tego samego typu samoloty zaprezentują się widzom w Skoczowie (woj. śląskie) i Biskupicach (woj. małopolskie).

Nad Koziegłowami (woj. śląskie) i Brzegiem (woj. opolskie) przelecą dwa transportowe C295.

Szczegółowy plan z godzinami przelotów można znaleźć pod adresem https://pl-pl.facebook.com/SilyPowietrzne/photos/pb.116138688398834.-2207520000../4609227425756582/?type=3&theater.

W tym roku z powodu pandemii MON nie organizuje defilady. Odbędą się natomiast wojskowe pikniki, na których będzie można poznać sprzęt wojskowy i wyszkolenie żołnierzy. Resort przygotował też mobilne punkty szczepień.


Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-13 15:47:47
miniaturka

Tysiące dzieci w Tigraj czeka straszna śmierć głodowa

Konflikt w etiopskim regionie Tigraj jest wojną bez zasad, podczas której gwałty, okaleczenia i tortury służą osiągnięciu celów militarnych – uważa Riccardo Noury z włoskiej Amnesty International. Jego zdaniem w Etiopii dochodzi obecnie nie tylko do zbrodni wojennych, ale także do zbrodni przeciwko ludzkości.
2021-08-14 08:26:19
miniaturka

Zmarł abp Henryk Hoser

W piątek wieczorem w Warszawie, w wieku 78 lat zmarł abp Henryk Hoser, pallotyn, misjonarz, biskup senior diecezji warszawsko-praskiej, specjalny wizytator apostolski w Medjugoriu.
2021-08-14 08:35:46
miniaturka

Czarnek: lekcje religii nigdy nie będą obowiązkowe

Religia nigdy nie będzie obowiązkowa. Najwcześniej za dwa lata chcemy wprowadzić obowiązek uczęszczania na lekcje religii lub etyki – powiedział w piątek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Od nowego roku szkolnego MEiN chce postawić na lekcje o zdrowiu w ramach godziny wychowawczej.
2021-08-14 09:46:37
miniaturka

Francja pożegnała „męczennika gościnności” – ojca Oliviera Maire’a

Wczoraj w południe w regionie Wandei, a także w wielu innych miejscach Francji zabrzmiały pogrzebowe dzwony. W ten sposób Kościół w tym kraju oddał hołd zamordowanemu w niedzielę o. Olivierowi Maire’owi. Uroczystości pogrzebowe, które sprawowano w bazylice w Saint-Laurent-sur-Sèvre, poprzedziły modlitewne czuwania.
2021-08-14 10:24:32
miniaturka

Szef MON: wiktoria warszawska dała wolność nie tylko Polsce, ale i Europie

Wiktora warszawska sprzed 101 lat dała wolność nie tylko Polsce, ale i Europie. Ochroniła ją przed rosyjskim, bolszewickim totalitaryzmem – przypomniał szef MON Mariusz Błaszczak podczas sobotniej uroczystości w Warszawie.
2021-08-14 10:42:10
miniaturka

80 lat temu zginął o. Kolbe, oddając swoje życie za współwięźnia

Dziś upływa 80 lat od śmierci św. Maksymiliana Kolbego w bunkrze głodowym w niemieckim obozie koncentracyjnym w Auschwitz-Birkenau. Zakonnik ofiarował swoje życie za życie współwięźnia, Franciszka Gajowniczka, ojca rodziny. Jak to wydarzenie wspominał ocalony?