Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-26 18:54
AC / Krzysztof Bronk

W sercu Papieża jest miejsce dla wszystkich mieszkańców Rzymu

Franciszek zwrócił uwagę na szczególną rolę Rzymu, zwłaszcza w świecie chrześcijańskim.

Autor/źródło: photogenica.pl

Jako wasz biskup zazwyczaj spotykam się z wami u św. Piotra, w Bazylice św. Jana albo w waszych parafiach. Dziś mogę skierować do was moje słowa i pozdrowienia z Kapitolu, który jest kolebką tego miasta i żywym sercem administracji i życia obywatelskiego – powiedział Franciszek zwracając się do licznie zgromadzonych rzymian, którzy w związku z papieską wizytą przybyli dziś na Wzgórze Kapitolińskie.

Franciszek zwrócił uwagę na szczególną rolę tego miasta, zwłaszcza w świecie chrześcijańskim.

Wy też jesteście odpowiedzialni za Kościół w Rzymie

- Kościół, który jest w Rzymie, zgodnie ze znanym wyrażeniem św. Ignacego Antiocheńskiego, «przewodzi w miłości» (List do Rzymian, prolog). Dlatego obowiązkiem jego biskupa, Papieża, ale także wszystkich chrześcijan Rzymu, jest podejmowanie konkretnych działań, aby zawsze zachowywać blask tego Kościoła, odzwierciedlając światło Chrystusa, który odnawia serca – mówił Ojciec Święty. – W sercu Papieża jest miejsce również dla tych, którzy nie podzielają naszej wiary. Wszyscy są braćmi. Wszystkich zapewniam o mej duchowej bliskości i zachęcam ich, aby każdego dnia byli budowniczymi braterstwa i solidarności. Takie jest zadanie obywatela: być budowniczym braterstwa i solidarności.

Na zakończenie swej wizyty w siedzibie władz Rzymu Franciszek spotkał się również z przedstawicielami pracowników urzędu miasta i ich rodzinami.

Od waszej pracy zależy życie rzymskich rodzin

- Wasza praca w większości nie jest spektakularna. Jesteście wsparciem. Za kulisami, poprzez wasze codzienne zaangażowanie umożliwiacie normalne funkcjonowanie urzędu miasta, który służy obywatelom i tak licznym turystom, którzy codziennie docierają do Rzymu. W waszej pracy staracie się odpowiadać na słuszne oczekiwania rzymskich rodzin, które w tak wielu sprawach zależą od waszego zaangażowania. Bądźcie świadomi waszej wielkiej odpowiedzialności.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-26 15:16:56
miniaturka

Archidiecezja wrocławska wspiera działania na rzecz jakości powietrza

W kościołach archidiecezji wrocławskiej wierni otrzymają specjalnie przygotowane ulotki informujące o możliwości wymiany pieców węglowych na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Księża będą także zachęcać do skorzystania z porad doradców energetycznych.
2019-03-26 15:52:55
miniaturka

Polak ks. Tymon Chmielecki nowym nuncjuszem w Gwinei i Mali!

Papież Franciszek mianował nowego nuncjusza w Gwinei i Mali, którym został Polak, ks. Tymon Tytus Chmielecki, wynosząc go do godności arcybiskupiej ze siedzibą w Tre Taverne.
2019-03-26 16:48:05
miniaturka

Papież apeluje o moralne i duchowe odrodzenie Rzymu

Na szczególne znaczenie Rzymu dla budowania cywilizacji europejskiej oraz dla całego świata katolickiego wskazał Papież odwiedzając Kapitol, czyli najważniejsze z siedmiu wzgórz, na których położone jest to miasto.
2019-03-27 06:44:34
miniaturka

Nowy sezon pielgrzymkowo-turystyczny w Krzeszowie

W pocysterskim opactwie w Krzeszowie odbyła się konferencja prasowa na rozpoczęcie sezonu turystyczno-pielgrzymkowego 2019.
2019-03-27 08:16:07
miniaturka

Papież: dymisja ipso facto za przebywanie poza domem zakonnym

Papież Franciszek podjął decyzję o dodaniu do kanonu, mówiącego o przypadkach dymisji na mocy samego faktu ze zgromadzenia zakonnego zakonnicy lub zakonnika, także przypadku co najmniej 12-miesięcznej, nieprzerwanej i nieuprawnionej nieobecności we wspólnocie zakonnej.
2019-03-27 08:53:45
miniaturka

Pierwszy świecki prezes Caritas Asia

Caritas Asia po raz pierwszy w swojej historii ma prezesa, którym została osoba świecka. Benedict Alo D’Rozario ma 62 lata i pochodzi z Bangladeszu, gdzie służył w lokalnej Caritas przez prawie trzydzieści lat.