Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-17 08:38
mk

W sekcji zwłok pana Sławomira z Plymouth weźmie udział polski lekarz

Siostra mężczyzny, któremu angielski szpital w styczniu odłączył wodę i pożywienie, poinformowała, że sekcja zwłok jej brata jest zaplanowana na czwartek. „Polska wyśle patologa, który poleci do Anglii. Dziękuję wszystkim za pomoc!” – napisała.

Autor/źródło: unsplash.com

Siostra pana Sławomira we wtorek 16 lutego poinformowała o sekcji i zaapelowała o pomoc. „W czwartek będzie sekcja zwłok mojego brata. UK zgodzila się na polskiego reprezentanta. Jednak Polska nie wyśle patologa, bo nie ma kto pojechać. 3 tygodnie to za mało by przygotować patologa. Czy ktoś pomoże?” – napisała.

Jeszcze tego samego dnia przekazała, że w sekcji zwłok jej brata jednak weźmie udział polski lekarz. „Polska wyśle patologa, który poleci do Anglii. Dziękuję wszystkim za pomoc!” - napisała na Twitterze.

Początkowo szpital, w którym zmarł pan Sławomir, informował, że „nie ma podstaw do przeprowadzenia sekcji zwłok”. W wiadomości przekazanej rodzinie zmarłego zaznaczono wtedy, że medyczną przyczyną śmierci były: odoskrzelowe zapalenie płuc, niedotlenienie mózgu i zawał mięśnia sercowego.

„Czyli umarł na zawał serca, który miał 6 listopada, a to że przez prawie dwa tygodnie był głodzony, bez wody i faszerowany midazolamem nie spowodowało śmierci” – komentowała siostra Polaka.

Mężczyzna zmarł po tym, jak angielski szpital za zgodą sądu odłączył go od aparatury, podającej wodę i pożywienie. Wyrokowi sprzeciwiały się matka i siostry pana Sławomira. Ich walka o przewiezienie go do Polski i dalsze leczenie poruszyła wiele osób. Swoją pomoc deklarowała m.in. klinika Budzik.

Niedawno w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” Renata Szpaczyńska wspominała swojego brata: „Sławek był bardzo życzliwym, pogodnym i rodzinnym człowiekiem. Mieliśmy dobre relacje, przyjacielskie, rozmawialiśmy o wszystkim. Był dowcipny, inteligentny, interesował się polityką i historią. Był religijny, miał konserwatywne poglądy”.

Czytaj także:

Jaki był pan Sławek, Polak, który zmarł w szpitalu w Plymouth?

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-02-16 15:42:41
miniaturka

PGE przedłuża umowę ze Stadionem PGE Narodowym

PGE Polska Grupa Energetyczna oraz spółka PL.2012+, operator PGE Narodowego, przedłużyły umowę sponsoringową. Umowa przyznaje PGE wyłączność na prowadzenie negocjacji z PL.2012+ odnośnie sponsoringu tytularnego obiektu. 
2021-02-16 16:09:20
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

To my jesteśmy adresatami słów Jezusa o modlitwie, poście i jałmużnie. Nie są to kwestie opcjonalne, nie mają być duchowym „wyczynem”, ale normalną drogą chrześcijanina
2021-02-16 16:21:39
miniaturka

Papież w niemieckiej Drodze Synodalnej dostrzega zagrożenie dla jedności Kościoła

Jak uważa niemiecki jezuita ks. Bernd Hagenkord, Papież Franciszek z niepokojem patrzy na to, co dzieje się w Niemczech w związku z tzw. Drogą Synodalną. Jest ona zarzewiem potencjalnych głębokich podziałów w Kościele
2021-02-17 09:48:55
miniaturka

Bp Lechowicz na Wielki Post: Warto zaprzyjaźnić się ze Słowem Bożym

"W Środę Popielcową czytamy Ewangelię w której Jezus zwraca uwagę na trzy sposoby przeżywania tego czasu: modlitwę, post i jałmużnę, to są trzy podstawowe środki rozwoju duchowego człowieka" - mówi w Rozmowach Stacji7 bp Wiesław Lechowicz. Dobrym sposobem na przeżywanie tego czasu jest też czytanie Pisma Świętego. Osobiście radziłbym, żeby zaprzyjaźnić się ze Słowem Bożym, bo Biblia zawiera takie słowa, które są słowami życia.
2021-02-17 10:03:14
miniaturka

Bp Miziński: Spróbujmy odsunąć się od zgiełku i znaleźć więcej czasu na modlitwę

Sekretarz generalny Episkopatu zachęcił do udziału w nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach wielkopostnych, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i ograniczeń w czasie pandemii. „Nie zapominajmy o konkretnych czynach miłości” – przypomniał bp Artur G. Miziński.
2021-02-17 10:20:29
miniaturka

Papież na Wielki Post: W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę

W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy „żywej wody nadziei” i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie – napisał papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post 2021. Papież przypomina, że post, modlitwa oraz jałmużna są warunkami i znakami nawrócenia.