Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-15 12:05
S. Zielińska / BP KEP

W Poznaniu trwają obrady plenarne Rady Konferencji Episkopatów Europy

Solidarność w Europie i misja Kościoła to główne tematy kolejnego dnia obrad Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) zebranej w dniach 13-16 września w Poznaniu.

Autor/źródło: flickr.com/episkopat.pl

Mszą św. o godz. 7.30 pod przewodnictwem kard. Vincenta Nicholsa w dniu wspomnienia Matki Bożej Bolesnej, 15 września, rozpoczął się kolejny dzień obrad Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE). 

W sobotę biskupi Europy rozmawiają na temat solidarności w Europie i misji Kościoła. – To jest ważne, by wspomagać kulturę solidarności, kulturę wolontariatu, życzliwości – powiedział kard. Marc Ouellet podczas spotkania z dziennikarzami. Podkreślił, że to jest zadanie ludzi Kościoła, chrześcijan.

Biskupi omówią dziś też priorytety powołanej w 2016 roku przez Ojca Świętego Franciszka Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Wieczorem spotkają się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Podczas spotkania prezydent wygłosi okolicznościowe przemówienie.

Dzisiejszy dzień obrad zakończy się Nieszporami z okazji 1050-lecia biskupstwa poznańskiego w archikatedrze poznańskiej.

W niedzielę o godz. 10.00 w archikatedrze poznańskiej biskupi będą koncelebrować Mszę św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, Wiceprzewodniczącego CCEE na zakończenie Zebrania Plenarnego Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE).

BP KEP/episkopat.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-15 08:23:56
miniaturka

Syria i Irak: wielostronna i zróżnicowana pomoc

Przy okazji spotkania dotyczącego kryzysu humanitarnego w Syrii, Iraku oraz na całym Bliskim Wschodzie został zaprezentowany raport na temat skali pomocy udzielanej krajom dotkniętym długoletnią wojną.
2018-09-15 08:46:02
miniaturka

Kraków: konkurs na projekt edukacyjny „Jan Paweł II – człowiek wielu pasji"

Poznanie osoby Jana Pawła II i Jego drogi do świętości oraz przybliżenie uczniom wielkiego Polaka i autorytetu moralnego świata to jedne z celów konkursu na projekt edukacyjny „Jan Paweł II – człowiek wielu pasji".
2018-09-15 10:34:07
miniaturka

Bp Buzun: bez krzyża nie ma przejścia do życia wiecznego

- Bez krzyża nie znajdujemy wyjścia ze świata doczesnego, aby uczestniczyć w świecie duchowym – mówił bp Łukasz Buzun podczas sumy odpustowej w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim.
2018-09-15 12:25:51
miniaturka

Papież w Piazza Armerina na Sycylii

Dziś rano Papież udał się w jednodniową wizytę apostolską na Sycylię z okazji 25. rocznicy śmierci bł. ks. Pino Puglisiego, zamordowanego przez mafię na schodach kościoła, dokładnie w dniu swoich 56. urodzin.
2018-09-15 13:09:00
miniaturka

Bp Szkudło do doradców życia rodzinnego: wypełniacie misję Kościoła

Rozumienie małżeństwa po swojemu, odchodzenie od nauczania Kościoła w sprawie małżeństwa to kilka tematów, które poruszył bp Marek Szkudło podczas homilii w czasie Eucharystii dla Doradców Życia Rodzinnego.
2018-09-15 13:32:10
miniaturka

Papież: Kościół Słowa, służby oraz wspólnoty eucharystycznej

Nie popadajmy w pesymizm i nie obnośmy się z naszym cierpieniem. Rany przeżywane z Chrystusem mogą się stać ranami dającymi życie – to wezwanie, które Papież skierował do wiernych w Piazza Armerina.