Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-28 11:41
ds / Katolicka Agencja Informacyjna

W Portugalii też wzywają do ochrony życia nienarodzonych dzieci

Patriarcha Lizbony kard. Manuel Clemente wzywa do działań na rzecz ochrony życia nienarodzonych. Życie ludzkie na każdym jego etapie leży w centrum nauczania papieża Franciszka - przypomina portugalski kardynał.

Autor/źródło: Pixabay, titichavarria, licencja: CC0

Patriarcha Lizbony kard. Manuel Clemente wezwał portugalskich katolików oraz instytucje państwowe do obrony życia nienarodzonych dzieci. Podczas homilii w katedrze w stolicy Portugalii podkreślił, że każdy człowiek ma prawo do narodzin i opieki ze strony państwa. - Życie ludzkie musi być chronione od chwili poczęcia do momentu naturalnej śmierci – stwierdził portugalski purpurat, wzywając też o wpieranie osób i instytucji chroniących ludzkie życie.

Kardynał Clemente wskazał, że ochrona ludzkiego życia leży w centrum nauczania papieża Franciszka. - Ojciec Święty nieustannie apeluje do nas w tej sprawie – dodał.

Hierarcha z Portugalii odniósł się też do zablokowanej w piątek przez parlament tego kraju możliwości organizacji referendum w sprawie legalizacji eutanazji. Wskazał, że społeczeństwo, a nie partie polityczne, powinno zadecydować w tej sprawie.

Przypomniał, że podczas piątkowej debaty w jednoizbowym Zgromadzeniu Republiki posłowie zadecydowali, że pod głosowanie w parlamencie poddane zostaną tylko projekty dotyczące legalizacji eutanazji zaproponowane przez pięć partii politycznych o profilu lewicowym lub liberalnym.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-10-28 07:56:36
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

W świecie toczy się dramatyczna walka z mocami ciemności. Pierwsze dzisiejsze czytanie to klasyczny tekst ukazujący prawdę o tym a wydarzenia ostatnich dni w Polsce potwierdziły to dobitnie.
2020-10-28 08:36:25
miniaturka

Aborcja to nie jest miłosierdzie

Aborcja sprawia, że dziecko umierając czuje ból. Miłosierdziem wobec tego jest opieka paliatywna. Dlatego trzeba teraz skupić się na odpowiedzialności państwa i organizacji pro-life za pomoc rodzinom, w których rodzą się chore dzieci.
2020-10-28 08:40:32
miniaturka

Cztery marzenia Franciszka o Europie - list Franciszka

Franciszek przedstawił swoją wizję Europy opartej na wartościach w liście do kard. Pietro Parolina z okazji 50-lecia współpracy Stolicy Apostolskiej z instytucjami europejskimi. Publikujemy treść papieskiego listu.
2020-10-28 10:00:14
miniaturka

Bp Jezierski: ochrona życia jest obowiązkiem i nie jest ona skierowana przeciw komuś

Agresja nie rozwiązuje problemów, emocje również, dewastacje świątyń i innych obiektów także. Nie wolno w zmaganiu politycznym posługiwać się dziećmi i nieletnimi. To krzywda im wyrządzana - pisze bp Jezierski w komunikacie opublikowanym na stronie kurii.
2020-10-28 10:24:25
miniaturka

Polacy, obudźcie w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci

W słowie do Polaków podczas audiencji Franciszek bezpośrednio odniósł się do sytuacji w Polsce po ogłoszeniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.
2020-10-28 10:49:04
miniaturka

Po decyzji Trybunału badania prenatalne jeszcze się rozwiną

Uznanie przesłanki eugenicznej do aborcji za niekonstytucyjną miałoby rzekomo powodować, że badania prenatalne nie będą już robione. To nieprawda, ponieważ medycyna prenatalna bardzo dobrze się rozwija i ma służyć ochronie zdrowia i życia dziecka, a nie prowadzić do jego zabicia.