Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-05 13:06
mk

W pierwszym półroczu 2020 roku w Wielkiej Brytanii dokonano 55 aborcji selektywnych

To przypadki, w których zabija się jedno lub więcej dzieci z ciąży mnogiej. „Arbitralność, z jaką jedno dziecko zostaje poddane aborcji, a drugie jest pozostawione przy życiu, jest przerażająca” – uważa Catherine Robinson z organizacji Right To Life.

Autor/źródło: pixabay.com

Brytyjski rząd opublikował te dane w odpowiedzi na pytanie Mary Glindon z Partii Pracy. W komunikacie zaznaczono, że chodzi o przypadki, gdy „istnieje znaczne ryzyko, że gdyby [dziecko] się urodziło, cierpiałoby na takie fizyczne lub psychiczne nieprawidłowości, że byłoby poważnie upośledzone”. Jak podaje portal organizacji Right To Life, w 2019 roku selektywnych aborcji było 126. Oznacza to wzrost o 75 proc. od roku 2011, kiedy dokonano ich 72.

Portal righttolife.org.uk opisuje, że taka aborcja wykonywana jest przez zastrzyk chlorku potasu w serce jednego z dzieci w łonie matki. „Podawanie chlorku potasu podczas egzekucji w USA uważane jest za na tyle bolesne, że przed jego użyciem konieczne jest podanie środka znieczulającego. Takiego obowiązku stosowania środków przeciwbólowych nie ma jednak w późno-terminowych procedurach «selektywnej redukcji» w Wielkiej Brytanii, pomimo coraz większej liczby dowodów na to, że nienarodzone dziecko jest zdolne do odczuwania bólu i niepokoju” – czytamy na portalu.

W 2011 roku brytyjski National Institute for Health and Care Excellence wydał wytyczne, według których matka powinna zostać poinformowana o fizycznym i psychicznym ryzyku, związanym z taką aborcją. Wskazania sugerowały, że grozi ona problemami emocjonalnymi zarówno u matki, jak i u pozostałych przy życiu bliźniaków.

Mówiąc o aborcji selektywnej, rzeczniczka Right To Life w Wielkiej Brytanii, Catherine Robinson podkreślała, że – choć każde zabicie dziecka jest tragedią – to w tych przypadkach „arbitralność, z jaką jedno dziecko zostaje poddane aborcji, a drugie pozostawione przy życiu, jest przerażająca”.

„Czy te dzieci, które przeżyją, kiedykolwiek dowiedzą się, co się stało z ich bratem lub siostrą bliźniakiem i zdadzą sobie sprawę, że równie łatwo mogli to być oni?” – pytała retorycznie przy okazji zeszłorocznych zmian prawnych w Irlandii Północnej.

Źródło: righttolife.org.uk

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2021-02-05 12:37:41
miniaturka

Wyniki Konkursu na "Portret św. Jana Pawła II "

Dla uczczenia pamięci papieża Polaka w 100. rocznicę jego urodzin został zorganizowany konkurs dla dzieci polonijnych na Portret św. Jana Pawła II. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród polskiej młodzieży poza Ojczyzną. Nadesłano do oceny 500 portretów! Pierwsza nagrodę w postaci roweru otrzymała Weronika Kowalczyk. Organizatorami Konkursu była Fundacja Portretu Barbary Kaczmarowskiej Hamilton, Zakład Dydaktyki Polonijnej Polskiego Uniwersytety na Obczyźnie oraz Polska Macierz Szkolna.
2021-02-05 12:39:28
miniaturka

Walka o ochronę życia nienarodzonych ciągle trwa. Nie można się wycofywać!

Publikacja wyroku TK przyniesie wiele dobra: chore dzieci nie będą już zabijane w świetle prawa. Trzeba mieć też świadomość, że ten wyrok już zawsze będzie krytykowany przez różne środowiska, które podważają wartość życia nienarodzonych dzieci. Nie można jednak się tego bać ani temu ulegać.
2021-02-05 12:45:55
miniaturka

Premier: od połowy lutego otwarcie hoteli oraz kin i teatrów do 50 proc. miejsc

W połowie lutego nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych do 50 proc. łóżek oraz otwarcie kin i teatrów do 50 proc. miejsc. Dopuszczona będzie też aktywność sportowa na terenach otwartych. Restauracje, siłownie i kluby fitness pozostaną nadal zamknięte – ogłosił w piątek premier.
2021-02-05 13:38:46
miniaturka

PKO BP: technologia blockchain przyszłością sektora finansowego w Polsce

System raportowania transakcji zawartych na oszczędnościowych obligacjach skarbowych to kolejny efekt współpracy PKO Banku Polskiego, Krajowej Izby Rozliczeniowej i Ministerstwa Finansów w zakresie rozwoju projektów bazujących na technologii blockchain.
2021-02-05 14:13:37
miniaturka

Wspólnota ze Zranionymi

Tegoroczny Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, przypadający w pierwszy piątek Wielkiego Postu - 19 lutego 2021 r., będzie przeżywany pod hasłem „Wspólnota ze Zranionymi”. – Skrzywdzeni mają prawo liczyć na to, że na długiej i trudnej drodze zdrowienia nie zabraknie im także duchowego wsparcia całej wspólnoty Kościoła – podkreśla abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.
2021-02-05 14:49:55
miniaturka

Gdyby kobieta znała całą prawdę, nigdy nie dokonałaby aborcji

„Pewien aborcjonista nagrywany ukrytą kamerą wyznał dziennikarzowi: «Uśmiercałem dzieci tak duże i wielotygodniowe, że mogłyby uciekać na własnych nogach»” – powiedziała portalowi DoRzeczy.pl Polonia Castellanos. Opowiedziała, jak w Hiszpanii wygląda przemysł aborcyjny.