Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-01-02 09:09
AC / Krzysztof Ołdakowski SJ

W pierwszy dzień nowego roku przyszło na świat ponad 395 tys. dzieci

Świat nie tylko świętuje 1 stycznia początek nowego roku, ale także narodziny nowych i najmniejszych obywateli. W pierwszy dzień nowego roku urodziło się ponad 395 tys. dzieci.

Autor/źródło: Pixabay, Dauphinck, licencja: CC0

Połowa z tych dzieci urodziło się w ośmiu krajach: w Indiach, w Chinach, w Nigerii, w Pakistanie, w Indonezji, w Stanach Zjednoczonych, w Demokratycznej Republice Konga oraz w Bangladeszu. Co czwarte dziecko w Azji Południowej.

Statystyki UNICEF-u podają niestety również smutne dane. W 2017 r. około milion dzieci zmarło w dniu swoich narodzin, a kolejnych 2,5 mln w pierwszym miesiącu życia. Pośród tych dzieci, większość zmarła z przyczyn możliwych do opanowania. Należały do nich przedwczesne narodziny, komplikacje podczas porodu oraz infekcje sepsy oraz zapalenia płuc, a także z powodu pogwałcenia podstawowego prawa do życia. Jeśli powierzyłoby się dzieci po narodzeniu w odpowiednie ręce, to by można ocalić miliony z nich.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: ubóstwo, urodziny, dzieci, społeczeństwo, Nowy Rok, sprawiedliwość, narodziny