Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-29 07:18
AC / Radio Watykańskie

W Pakistanie zlinczowano chrześcijanina

W Pakistanie zmarł kolejny chrześcijanin, który padł ofiarą nietoleracji religijnej. 26-letni Sunil Saleem poszedł do szpitala, aby odwiedzić swoją siostrę i zanieść jej jedzenie.

Autor/źródło: Pixabay, janwardenbach, licencja: CC0

W czasie jego pobytu lekarka, która miała ją zbadać, nie chciała przyjść, bo była zajęta rozmową telefoniczną. Zastąpiła ją pielęgniarka. Gdy pacjentka zaprotestowała, została spoliczkowana. W jej obronie stanął brat i inni członkowie rodziny, za co zostali pobici przez ochronę i lekarzy. Sunil przypłacił to życiem.

Zdaniem Nasira Saeeda, dyrektora organizacji zajmującej się ochroną osób, które padły ofiarą nietolerancji religijnej (Centre for Legal Aid, Assistance and Settlement - CLAAS), w żaden sposób nie można usprawiedliwić przemocy użytej w stosunku do Sunila Saleema. Zbyt wiele jest przypadków pogwałcenia prawa, kiedy ludzie sami wymierzają sprawiedliwość i bezkarnie mordują niewinnych. Sytuacje te szczególnie spotykają chrześcijan prześladowanych przez muzułmanów, którzy nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności. „Nietolerancja spotykająca członków mniejszości religijnych osiągnęła w Pakistanie niepokojące rozmiary – stwierdził Nasir Saeed. Jak najszybciej trzeba powstrzymać te okrucieństwa”.

pp/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-03-28 16:03:46
miniaturka

Staniątki: kupując baranki wielkanocne można wspomóc opactwo benedyktynek

Baranki wielkanocne z ciasta i z cukru, ozdabiane kokardką, dzwoneczkiem i chorągiewką przygotowują mniszki z opactwa benedyktynek w Staniątkach. Dochód ze sprzedaży wypieków siostry przeznaczą na tzw. „wkład własny”.
2018-03-28 18:55:26
miniaturka

Jerozolima: Wielkanoc bez chrześcijan ze Strefy Gazy

Zbliżające się święta wielkanocne przyciągają do Jerozolimy licznych pielgrzymów z całego świata. Pozostaje ona jednak nieosiągalna dla chrześcijan ze Strefy Gazy, którzy mieszkają zaledwie 100 km od Świętego Miasta.
2018-03-28 19:04:43
miniaturka

Zakończono przegląd konserwatorski jasnogórksiej Ikony

Coroczny przegląd wykonywany jest zawsze w Wielkim Tygodniu według tych samych, sprawdzonych już procedur.
2018-03-29 07:52:43
miniaturka

Francuski biskup polowy o beatyfikacji heroicznego żandarma: są poważne powody

Francuzi oddali wczoraj w Paryżu hołd narodowy swemu nowemu bohaterowi, podpułkownikowi żandarmerii, który w ubiegły piątek oddał życie, dobrowolnie wymieniając się za jednego z zakładników islamskiego terrorysty.
2018-03-29 08:18:17
miniaturka

Nowa edycja „Katolickiego wschodu”

Kongregacja ds. Kościołów Wschodnich opublikowała nową edycję dzieła: „Katolicki wschód”, które w tych dniach prefekt dykasterii kard. Leonardo Sandri ofiarował Ojcu Świętemu.
2018-03-29 08:49:52
miniaturka

Dziś Wielki Czwartek – początek Triduum Paschalnego

Tego dnia Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W Wielki Czwartek liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz kapłaństwa służebnego.