Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-15 13:40
AC / PAP

W najbliższych dniach znaczące ocieplenie. Czy to koniec zimy?

W najbliższych dniach prognozuje się znaczące ocieplenie. Dodatnie temperatury doprowadzą do szybkiego topnienia pokrywy śnieżnej, co, połączone z innym zjawiskami, może stworzyć wiele niebezpiecznych sytuacji – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Autor/źródło: PAP

„UWAGA – w najbliższych dniach prognozuje się znaczące ocieplenie. Dodatnie temperatury doprowadzą do szybkiego topnienia pokrywy śnieżnej, która połączona z opadami deszczu i zjawiskami lodowymi na rzekach oraz powstającymi zatorami może stworzyć wiele niebezpiecznych sytuacji" – czytamy we wpisie, który wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz opublikował w poniedziałek rano na Twitterze.

W ubiegły weekend nastąpiło ocieplenie, które według początkowych prognoz synoptyków miało mieć charakter przejściowy. W najbliższych dniach w dużej części Polski prognozowane są jednak temperatury powyżej 0 stopni Celsjusza.

„We wtorek i w kolejne dni przychodzi inna pogoda niż miało to być, ponieważ według prognozy jeszcze przed weekendem wygrywał chłód, gdzie wartości nocami miały spadać na wschodzie poniżej -20 st. C. Jednak według najnowszych prognoz, modeli i wyników pracy synoptyków zmienia się to. Wygrywa raczej ciepło" - podkreślił w rozmowie z PAP rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

źródło: Sonia Otfinowska/ PAP

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-02-15 11:55:05
miniaturka

Społeczna funkcja pieniądza

Obok funkcji ekonomicznej pieniądz odgrywa też bardzo ważną rolę społeczną. Trudno sobie wyobrazić życie współczesnych społeczeństw bez instytucji pieniądza.
2021-02-15 12:18:42
miniaturka

Elektrykiem do szkoły

Na rynku pojawia się coraz więcej samochodów z napędem elektrycznym – od niewielkich miejskich pojazdów, aż po auta sportowe, luksusowe i pojazdy transportu zbiorowego. Wśród niedawnych premier jest też całkowicie polski projekt elektrycznego autobusu szkolnego.
2021-02-15 12:20:39
miniaturka

Nie tylko Tarcza Antykryzysowa

„Pomimo pandemicznego roku, produkcja wzrosła o ponad 5 proc.” – mówił Jarosław Łokietko z Centrum Obsługi Przedsiębiorców we Wrocławiu. Podczas spotkania online wyjaśniał, z jakiej pomocy Agencji Rozwoju Przemysłu mogą w obecnej sytuacji korzystać przedsiębiorcy.
2021-02-15 13:47:34
miniaturka

Rekordowa cena za Biblię Jakuba Wujka

Za 80 tys. zł sprzedano na krakowskiej aukcji egzemplarz pierwszego pełnego wydania polskiego przekładu Biblii, dokonanego przez ks. Jakuba Wujka. Książkę wydrukowano w Krakowie w 1599 roku w Drukarni Łazarzowey.
2021-02-15 14:31:58
miniaturka
play

W tym roku Zdrapka Wielkopostna dostępna będzie również w... języku migowym!

Na kanale You Tube Duszpasterstwa Niesłyszących w Polsce publikowane będą filmy z krótkim komentarzem do treści Zdrapki. Zaplanowano również Drogę Krzyżową w języku migowym.
2021-02-15 15:17:54
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Cierpienie, choroba, zdrada, obojętność najbliższych, wszystko to sprawia, że czujemy się opuszczeni przez Boga i niemal instynktownie pojawia się w nas mechanizm obronny, aby nie ufać już miłości i zabezpieczyć starannie swe serce przed kolejnymi zranieniami czymś na kształt skorupy ochronnej.