Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-22 11:18
AC / ts/KAI

W katedrze św. Szczepana będzie punkt szczepień przeciwko COVID-19

W najbardziej symbolicznej i najczęściej odwiedzanej przez turystów katedrze św. Szczepana zostanie otwarty punkt szczepień przeciwko COVID-19. Władze Wiednia mają nadzieję, że to niekonwencjonalne, a zarazem niezwykle ważne miejsce w stolicy Austrii zwiększy gotowość do zaszczepienia się.

Autor/źródło: Pixabay.com, CC0

Arcybiskup Wiednia, kard. Schönborn powiedział austriackiej gazecie „Kurier”, że punkt szczepień zostanie usytuowany w bocznej kaplicy św. Barbary, do której prowadzi osobne wejście. Punkt będą prowadzili członkowie humanitarnej organizacji samarytańskiej „Samaritenbund” na zlecenie stołecznego wydziału zdrowia. Dalsze szczegóły mają zostać podane wkrótce. „Trzeba m.in. zorganizować to tak, aby bez zakłóceń mogły się odbywać nabożeństwa", tłumaczył kard. Schönborn.

Władze Wiednia mają nadzieję, że to niekonwencjonalne, a zarazem niezwykle ważne miejsce w stolicy Austrii zwiększy gotowość do zaszczepienia się.

Poza punktem szczepień w katedralnej kaplicy zostanie także przygotowany punkt zapisów oraz miejsce dla osób po szczepieniu. Wcześniejsze zapisanie nie będzie konieczne. Osoby dorosłe będą szczepione szczepionką Johnson & Johnson, natomiast nieletni - Biontech-Pfizer. W ciągu godziny będzie mogło być zaszczepionych 20 osób.

Proboszcz wiedeńskiej katedry ks. Toni Faber powiedział „Kurierowi”, że inicjatywa zorganizowania „nietypowego” punktu szczepień wyszła z ratusza, a władze kościelne natychmiast wyraziły zgodę. „To świetna sprawa” - stwierdził ks. Faber. Przypomniał przy tym, że już wcześniej kard. Schönborn w specjalnym liście zaapelował do chrześcijan wszystkich Kościołów, aby informowali się o możliwości szczepień i wielokrotnie apelował o poddawanie się szczepieniu przeciwko koronawirusowi.

ts (KAI) / Wiedeń

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-22 09:41:39
miniaturka

Kolejne odkrycie w Toledo: szczątki czterech osób, przy których leżał orzełek wojskowy

Wczoraj zespół Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN odnalazł na terenie więzienia Toledo w Warszawie przemieszane szczątki czterech osób złożone w jednej jamie grobowej. Czaszki trzech osób noszą ślady strzału w potylicę. Przy szczątkach znaleziono polskiego orzełka wojskowego.
2021-07-22 10:19:42
miniaturka

„Działał jako narzędzie Maryi”. O. Kolbe – twórca imperium medialnego

„Wiara była fundamentem działalności o. Maksymiliana i na pewno mamy do czynienia z cudem. Żeby w tak krótkim czasie rozwinąć tę działalność – prawdziwe imperium medialne – trzeba było ogromnej wiary, po ludzku było to niewyobrażalne” – powiedział Czesław Ryszka, autor biografii o. Kolbego „Wiara i ofiara”.
2021-07-22 11:13:16
miniaturka

Zakaz aborcji to „atak na podstawowe prawa kobiet”? Dania chce „pomóc” Polkom

Dwie duńskie partie zaproponowały, że wesprą finansowo Polki, które chciałyby dokonać aborcji, a nie mogą tego zrobić w swoim kraju. Jest to reakcja na wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Czteroletni program ma kosztować 20 mln koron (12 mln zł).
2021-07-22 11:39:10
miniaturka

Zwrot w relacjach Izraela z Polską

Nowy minister spraw zagranicznych Izraela, Yair Lapid, ostro zaatakował Polskę z powodu procedowanej ustawy uniemożliwiającej Żydom (i innym osobom) zgłaszanie roszczeń do mienia skonfiskowanego przez polski reżim komunistyczny po II wojnie światowej.
2021-07-22 11:57:15
miniaturka

„Wszystko, czym było to miasto, przeminęło”. Dramatyczna relacja niemieckiego księdza

Ks. Jörg Meyrer z niemieckiej miejscowości Bad Neuenahr-Ahrweiler „zakładał kalosze i chodził po ulicach, przemierzając sterty ubłoconego gruzu i próbując pocieszyć swoich parafian, sprzątających to, co zostało zniszczone przez błyskawiczną powódź – i szukających ciał tych, którzy w niej zginęli”.
2021-07-22 13:11:05
miniaturka

Zróżnicowane reakcje na świecie na najnowszy dokument papieski nt. Mszy „trydenckiej”

Najnowszy dokument Franciszka ograniczający używanie przedsoborowego rytu Mszy św., wywołał mieszane uczucia i reakcje w Europie i USA. Zdaniem niemieckiej agencji katolickiej KNA na całym świecie trwają analizy i oceny motu proprio przede wszystkim na gruncie politycznym.