Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-03-08 15:35
S. Zielińska / Salve TV

W jego życiu zdarzył się cud

Czy cuda zdarzają się naprawdę? W jaki sposób odkryć je, kiedy w wieku 13 lat traci się tatę? - świadectwo Sebastiana z Hope4Street.

Sebastian, nieśmiały nastolatek, który po śmierci ukochanego ojca ucieka w gry komputerowe i jedno zdanie katechety, które wstrząsa całym jego życiem. Przykład Sebastiana to prawdziwy cud, który się dokonał.

Hope4Street to dzieciaki z warszawskiej Pragi, które postanowiły zmienić swoje życie. Zespół to autorska idea arteterapii realizowana przez Annę Szmidt. Powstał w 2012 roku. Na początku animowany przez Annę Szmidt w formie zajęć dodatkowych po godzinach pracy świetlicy “Mały Książę” przy ul. Ząbkowskiej 4 z kilkoma dziećmi. Teraz zespół liczy ok. 20 osób i wciąż się rozwija. 

“Budujemy cywilizację miłości, o której mówił Jan Paweł II. Naszym obowiązkiem jest podejmowanie działań, zmieniających rzeczywistość w placówkach z najtrudniejszą polską młodzieżą.” - mówią twórcy projektu.

Źródło: Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Warszawa, młodzież, dzieci, świadectwo, Hope4Street, warszawska Praga, Anna Szmidt, arteterapia