Strona główna
opoka.org.pl
2024-01-02 09:42
Biuro Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

VII Kongres Rodzin Polonijnych, Bruksela 2024

Pragniemy poinformować, że kolejny Kongres Rodzin Polonijnych odbędzie się w Brukseli w dniach 23 - 25 sierpnia 2024 roku. Jesteśmy przekonani, że od rodziny zależy szczęście i przyszłość cywilizacji. Rodzina jest tak ważna dla poszczególnych osób i całych społeczeństw, że trzeba się o nią troszczyć bardziej niż w inne sprawy tego świata. Kongres Rodzin Polonijnych pragnie być z jednej strony narzędziem umacniającym chrześcijańskie rodziny w wierności ewangelicznym wartościom, a z drugiej środkiem ewangelizacji, aby pokazać, że możliwe jest szlachetne i piękne życie w małżeństwie i rodzinie. Serdecznie zapraszamy!

Autor/źródło: Fotolie.com. Monkey.licencja:CCO

Kongres Rodzin Polonijnych w Brukseli rozpoczęcie 23 sierpnia wieczorem, a zakończy wieczorem 25 sierpnia 2024 roku. Zapisujcie w kalendarzu, rezerwujcie terminy. 

Dokładniejsze informacje i zapisy w późniejszym czasie.

„W rodzinach waszych – chrześcijańskich, zbudowanych na sakramencie małżeństwa – niech na pierwszym miejscu będzie miłość i życie. Zachowujcie żywą więź z narodem i Kościołem: więź wiary, kultury, mowy ojczystej”. /św. Jan Paweł II, 10 kwietnia 1987 - Przemówienie do Rodaków /

----------------------------

KONGRESY RODZIN POLONIJNYCH

I Kongres Rodzin Polonijnych odbył się w dniach 26 do 27 października 2019 roku w La Ferte–sous–Jouarre pod Paryżem. Wyzwania stające przed małżonkami na emigracji i poradnictwo rodzinne – to były główne tematy tego spotkania. 

W związku z sytuacją pandemii następne 3 Kongresy odbyły się w formie online. II Kongres Rodzin Polonijnych odbył się 21 listopada 2020 r., pod hasłem: "Małżeństwo w centrum duszpasterskiej troski Kościoła na emigracji”

III Kongres Rodzin Polonijnych, którego temat brzmiał: „Idź i odbuduj mój Kościół… domowy” odbyło się 16 stycznia 2021 r.

IV Kongres Rodzin Polonijnych odbył się 20 listopada 2021 r. pod hasłem: „Rodzina Polonijna wobec aktualnej sytuacji pandemii”.

Kolejny V Kongres Rodzin Polonijnych odbył się w dniach 10-11 września 2022 roku w formie hybrydowej, stacjonarnie w Centrum Ewangelizacyjnym „Marianum” w Carlsbergu i online. Kongres poświęcony był tematyce: "Wychowanie dzieci i młodzieży w Rodzinie Polonijnej". W Kongresie wzięło udział ponad 300 osób z 23 krajów: Anglii, Austrii, Australii, Belgi, Białorusi, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Kanady, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Polski, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szkocji, Szwajcarii, Ukrainy, Włoch i Litwy. 

VI Kongres Rodzin Polonijnych odbył się w Gdańsku, dniach 15 - 17 września 2023 roku w formie hybrydowej. W Kongresie wzięło udział blisko 500 osób (stacjonarnie) z 28 krajów oraz 250 osób uczestniczyło online. Kongres odbył się pod hasłem: „Zainwestuj w małżeństwo. Zainwestuj w rodzinę". Głównym miejscem obrad Kongresu była Sala Plenarna Stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk.

TRANSMISJA KONGRESU W JĘZ. POLSKIM

Dzień 1 - wersja PL (z osią czasu)

Dzień 2 - wersja PL (z osią czasu)

TRANSMISJA - WERSJA Z TŁUMACZENIEM NA JĘZ. ANGIELSKI 

CONGRESS OF POLISH FAMILIES 

First day EN version with timeline

Second day EN version with timeline

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych referatami wygłoszonymi podczas Kongresów Rodzin Polonijnych na nasz kanał YouTube - Rodzina na emigracji.

VIDEO-RELACJA - V KONGRES RODZIN POLONIJNYCH, 10 - 11 września 2022

VIDEO-RELACJA - IV KONGRES RODZIN POLONIJNYCH, 20 - 21 listopada 2021

VIDEO-RELACJA - III KONGRES RODZIN POLONIJNYCH, 16 stycznia 2021

VIDEO-RELACJA - II KONGRES RODZIN POLONIJNYCH, 21 listopada 2020

Zapraszam do subskrybowania i słuchania!Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2023-12-09 08:27:28
miniaturka

Lekcja religii w edukacji domowej

Konferencja naukowa dotycząca zagadnienia lekcji religii w edukacji domowej odbyła się na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.
2023-12-09 08:32:04
miniaturka

„Powstaniec 1863” – filmowy obraz powstańczej walki ks. Stanisława Brzóski na ekranach k

Kluczowe jest to, że taki film powstał; że taki film będzie w polskich kinach od 12 stycznia przyszłego roku, kiedy celebrujemy 160. Rocznicę Powstania Styczniowego - wskazał Tadeusz Syka, reżyser filmu. W główną rolę Ks. Stanisława Brzóski – „ducha Podlasia”, którego obawiała się carska Rosja, kapelana oraz dowódcy ostatniego powstańczego oddziału wcielił się Sebastian Fabijański. Diecezja Siedlecka jest partnerem filmu.
2023-12-12 11:55:01

Szkolenie dla inspektorów ochrony danych

Dnia 11 grudnia 2023 r. w siedzibie KEP w Warszawie odbyło się szkolenie dla inspektorów ochrony danych podmiotów kościelnych, a w szczególności IOD zakonnych i diecezjalnych.
2023-12-15 13:46:32
miniaturka

Rekolekcje adwentowe w Manchester

W dniach 10 - 13 grudnia bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej wygłosił rekolekcje adwentowe w Parafii Miłosierdzia Bożego w Manchester. Rekolekcje odbywały się pod hasłem „Wierzę w Kościół". Nauki rekolekcyjne prowadziły przez prawdy wiary o Kościele, o Jego pięknie i trudach, o Jego powszechności i jedności. Jedność z Piotrem, jedności z biskupem, jedność z Pismu i Tradycją.
2023-12-15 13:51:37
miniaturka

Uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Kan. Tadeusza Kordysa

12 grudnia w Parafii Św. Pawła w Leicester odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Tadeusza Kordysa, który prawie ćwierć wieku służył tej lokalnej polskiej wspólnocie. Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył bp Piotr Turzyński, Delegat Konferencja Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwo Emigracji Polskiej. Homilię wygłosił Rektor Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii ks. Kan. Bogdan Kołodziej.
2023-12-15 14:55:22
miniaturka

Z posługa duszpasterską we Francji

W dniach od 2 do 7 grudnia br. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej przebywał z posługą duszpasterską wśród Polonii i jej duszpasterzy we Francji. Biskup Piotr Turzyński rozpoczął wizytę w Aulnay sous Bois, gdzie w I niedzielę Adwentu przewodniczył Mszy św. i spotkał się z miejscową Polonią. W dniach 4 - 6 grudnia bp Piotr prowadził dni formacyjne dla Księży Chrystusowców posługujących we Francji, Hiszpanii i Portugalii. Spotkanie odbyło się w w Domu PMK w La Ferté sous Jouarre pod Paryżem.