Strona główna
opoka.org.pl
2020-01-03 11:40
Agnieszka Lis / ks. kan. Łukasz Żurawski

VI Orszak Trzech Króli w Lutogniewie

„Z dalekiego wschodu piaskami pustyni, jadą trzej królowie bardzo już znużeni. Od miasta do miasta w słonecznej spiekocie, rozpytują wszędzie o królewskie Dziecię.

VI Orszak Trzech Króli w Lutogniewie
Autor/źródło: https://www.facebook.com/sanktuariumlutogniew/

Nikt jednak im wskazać nie potrafi drogi: w pałacach Go nie ma, bo to król ubogi. Zawierzyli przeto gwieździe nad Betlejem, ona im stajenkę wskazała promieniem.” Do takiej wyjątkowej, chociaż niełatwej, podróży śladami Mędrców ze Wschodu zaprasza nas kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie, ks. kan. Łukasz Żurawski wraz z parafianami, podczas VI Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2020 roku w Lutogniewie. Weźmiemy udział w ulicznych Jasełkach. Orszak wyruszy sprzed kościoła po mszy świętej o godz. 10:30. Każdy uczestnik otrzyma w prezencie koronę i śpiewnik z kolędami. Każdy może przyjść w przebraniu, jednak tematycznie związanym z Bożym Narodzeniem. Orszak Trzech Króli będzie wspólnym, rodzinnym spotkaniem, kolędowaniem oraz możliwością szczególnego pokazania swojej wiary i miłości do Jezusa. Przejdziemy od kościoła w stronę Grzybka ul. Stawną, dalej Kościelną przed Altankę u Plebanka i do Domu Ludowego. Po drodze śpiewanie kolęd i inne niespodzianki. W tym roku towarzyszą nam diabły na motorach i nasz orszakowy wielbłąd. Na zakończenie ognisko, kiełbaski, ciasto, kawa i zupa. Zebrane fundusze zostaną przekazane na organizację kolejnego Orszaku. Orszak ma wymiar charytatywny. Będą również konkursy na przebranie za: pastuszka, aniołka, króla, całej rodziny, a także plastyczny na świąteczne anioły. ZAPRASZAMY!!!

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-01-03 11:24:05
miniaturka

Czy w kościołach w USA pojawią się ochroniarze z bronią?

W ostatnich latach o 34,8 proc. wzrosła przemoc wobec wyznawców różnych religii w Stanach Zjednoczonych – wynika ze statystyk FBI.
2020-01-03 12:01:12
miniaturka

Mazowsze: marszałek Struzik prosi Kościół o wsparcie działań ekologicznych

Władze Mazowsza proszą Kościół o włączenie się kampanie na rzecz poprawienia czystości powietrza.
2020-01-03 12:09:43
miniaturka

Abp Jędraszewski podczas modlitwy z braćmi z Taizé: Nie jesteśmy wykorzenieni...

– Jesteśmy zakorzenieni w Chrystusie zmartwychwstałym. Jesteśmy zawsze w drodze do domu Ojca – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas modlitwy z braćmi z Taizé w bazylice Mariackiej w Krakowie.
2020-01-03 12:24:41
miniaturka

Abp Marek Jędraszewski u sióstr nazaretanek: świat ginie, bo nie wierzy w Boga

– Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. Chcąc zrozumieć, kim jesteśmy, musimy sięgać do tej prawdy – mówił arcybiskup Marek Jędraszewski do sióstr nazaretanek w Krakowie.
2020-01-03 12:27:45
miniaturka

Ks. Studenski do kleryków: kapłaństwo wynika z żywej relacji z Jezusem

Do budowania żywej relacji z Chrystusem zachęcił kleryków zebranych 2 stycznia w kurialnej kaplicy w Bielsku-Białej wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej ks. dr Marek Studenski.
2020-01-03 13:01:28
miniaturka

Bp Skibicki: rodzina to sanktuarium, w którym dokonuje się uświęcenie

- Rodzina ma pozostawać sanktuarium, w którym dokonuje się uświęcenie wszystkich – mówił w homilii bp Wojciech Skibicki, który 2 stycznia przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych.