Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-22 13:20
JR

USA: Ruch 40 Days for Life uratował już ponad 19 tys. dzieci

Ruch 40 Days for Life działający w Stanach Zjednoczonych uratował już życie ponad 19 tysięcy dzieci, których matki chciały dokonać aborcji. Od wielu lat organizuje 40-dniowe czuwania modlitewne przed klinikami aborcyjnymi, a także przekonuje kobiety, aby zrezygnowały z aborcji i proponuje im pomoc.

Autor/źródło: Pixabay.com

Organizacja zajmuje się prowadzeniem kampanii pro-life informujących o rozwoju dziecka w łonie matki, o procedurach zabijania go w aborcji, o możliwościach konkretnej pomocy materialnej, psychologicznej i duchowej kobietom w ciąży. Organizuje także modlitwę przed klinikami aborcyjnymi.

Dzięki działalności obrońców życia udało się przekonać ponad 19 tys. kobiet, żeby nie zabijały przez aborcję swoich dzieci. W ciągu wielu lat funkcjonowania ruchu zamknięto 112 klinik aborcyjnych, a ponad 220 pracowników aborcyjnych zrezygnowało.

Ruch 40 Days for Life istnieje od 2004 roku. Organizuje 40-dniowe czuwania modlitewne przed ośrodkami aborcyjnymi. Uczestnicy podejmują też post w intencji ratowania życia dzieci.

„Chrystus powiedział nam, że niektóre demony można wypędzić jedynie modlitwą i postem. Te dwie rzeczy idą w parze. Modlitwa sprawia, że jesteśmy zakorzenieni w tym, że jest naszym pragnieniem wypełnianie woli Bożej. Post jest ofiarą, która z Bożą pomocą pomaga nam przekroczyć własne ograniczenia” – czytamy na stronie ruchu.

Jak tłumaczą organizatorzy, obecność pod klinikami aborcyjnymi jest pokojowa i edukacyjna.

„Ci, którzy zostali wezwani do świadczenia w tej całodobowej obecności, wysyłają do społeczności potężne przesłanie o tragicznej rzeczywistości aborcji. Służy ona również jako wezwanie do skruchy dla tych, którzy pracują w ośrodku aborcyjnym i tych, którzy patronują placówce”.

Ruch stara się także przekonywać kobiety, aby nie decydowały się na aborcję i proponuje im pomoc.

Jak mówi Heather Gardner, uczestniczka inicjatywy: „Zawsze uważałam siebie za zwolenniczkę obrony życia. Jednak dopiero kiedy zaangażowałam się w to, zobaczyłam, że jestem zmuszona do podejmowania wyzwań, do wzrastania, do uczenia się, czym jest aborcja, jak naprawdę pomagać kobietom w wybieraniu życia i tworzeniu rodziny”.

„Wiele kobiet mówiło: «potrzebowałam tylko jakiegoś znaku». I tak naprawdę właśnie ty możesz być tym znakiem” – dodaje.

Źródło: marsz.info, 40daysforlife.com


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-22 11:39:10
miniaturka

Zwrot w relacjach Izraela z Polską

Nowy minister spraw zagranicznych Izraela, Yair Lapid, ostro zaatakował Polskę z powodu procedowanej ustawy uniemożliwiającej Żydom (i innym osobom) zgłaszanie roszczeń do mienia skonfiskowanego przez polski reżim komunistyczny po II wojnie światowej.
2021-07-22 11:57:15
miniaturka

„Wszystko, czym było to miasto, przeminęło”. Dramatyczna relacja niemieckiego księdza

Ks. Jörg Meyrer z niemieckiej miejscowości Bad Neuenahr-Ahrweiler „zakładał kalosze i chodził po ulicach, przemierzając sterty ubłoconego gruzu i próbując pocieszyć swoich parafian, sprzątających to, co zostało zniszczone przez błyskawiczną powódź – i szukających ciał tych, którzy w niej zginęli”.
2021-07-22 13:11:05
miniaturka

Zróżnicowane reakcje na świecie na najnowszy dokument papieski nt. Mszy „trydenckiej”

Najnowszy dokument Franciszka ograniczający używanie przedsoborowego rytu Mszy św., wywołał mieszane uczucia i reakcje w Europie i USA. Zdaniem niemieckiej agencji katolickiej KNA na całym świecie trwają analizy i oceny motu proprio przede wszystkim na gruncie politycznym.
2021-07-22 14:31:36
miniaturka

Moc atrakcji od PGE w ramach projektu „Plaża PGE – poznaj moc Bałtyckiego Wiatru”

PGE startuje z projektem dla mieszkańców i turystów przebywających nad Bałtykiem „ Plaża PGE – poznaj moc Bałtyckiego Wiatru”, którego celem jest edukacja i promocja morskiej energetyki wiatrowej. Projekt startuje 22 lipca i potrwa do 17 sierpnia br.
2021-07-22 14:58:14
miniaturka

Władze Irlandii decydują, które sakramenty można sprawować w kościołach!

Irlandzkie władze od miesięcy utrzymują zakaz sprawowania w kościołach I Komunii i bierzmowania. Pandemiczne obostrzenia miały być zniesione początkiem lipca jednak przedłużono je do odwołania. Rząd zrobił to bez konsultacji z Kościołem. Biskupi mówią o jawnym łamaniu wolności religijnej.
2021-07-22 15:09:47
miniaturka

„Teologicznie niespójny, duszpastersko dzielący”. Weigel o „Traditionis custodes”

Zdaniem George’a Weigela niedawny dokument papieża Franciszka, który ogranicza możliwość odprawiania Mszy trydenckiej to „teologicznie niespójny, duszpastersko dzielący, niepotrzebny, okrutny i przykry przykład liberalnego zastraszania”. Weigel pisze to jako „człowiek Novus Ordo”.