Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-06 10:45
S. Zielińska / Michał Król SJ

USA: powstaje rządowa grupa ds. obrony wolności religijnej

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych tworzy specjalną grupę zadaniową mającą zajmować się dbaniem o to, by przestrzegane było prawo do wolności religijnej.

Autor/źródło: photogenica.pl

Inicjatywa spotkała się z pochwałą ze strony przewodniczącego komitetu przy amerykańskim episkopacie, który zajmuje się tą kwestią.

Wolność religijna jest fundamentalna dla dobra wspólnego Stanów Zjednoczonych. Jako Amerykanie intuicyjnie rozumiemy, że ludzie powinni mieć wolność do życia według tego w co wierzą, że jest to prawdziwe, tzn. w zgodzie z własnym sumieniem – powiedział abp Josehp Kurtz. Hierarcha podkreślił również wielki wkład instytucji religijnych w budowanie społeczeństwa.

Arcybiskup Louisville odwołał się także do niesprawiedliwości jaka spotykała chrześcijańskie organizacje w poprzednich latach. Stosowano bowiem sankcje wobec stowarzyszeń, które kierowały się przekonaniami religijnymi, a te nie były po myśli rządu. W ten sposób zamknięto wiele placówek, jak choćby niektóre domy adopcyjne, które oddawały dzieci jedynie do rodzin składających się z matki i ojca.

Abp Kurtz zwrócił uwagę, że w stanie Arkansas organizacje motywowane religijnie rekrutują 50 proc. rodzin adopcyjnych. W całych Stanach Zjednoczonych jest ponad 400 tys. dzieci oczekujących na adopcję. „Powinniśmy zadbać o udział wszystkich, jeżeli chodzi o radzenie sobie z największymi problemami. To nie czas, by ograniczać organizacje, które mogą ratować dzieci” – mówił abp Kurtz.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-08-06 09:18:46
miniaturka

Włochy: salezjanie pomagają bezdomnym nieletnim migrantom

Zdaniem organizacji Save the Children w 2017 r. do Włoch przybyło ponad 17 tys. nieletnich migrantów, z tego ponad 15.500 bez żadnej opieki. Włoscy salezjanie stworzyli dla nich program: „Jestem tobą zainteresowany”.
2018-08-06 09:47:13
miniaturka

Św. Maksymilian Maria Kolbe patronem Ziemi Oświęcimskiej

Na prośbę wielu środowisk Stolica Apostolska ustanowiła św. Maksymiliana patronem Ziemi Oświęcimskiej. Odczytanie dekretu Prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów nastąpi 14 sierpnia.
2018-08-06 10:18:35
miniaturka

Warszawa: kard. Nycz poświęcił „Dom błogosławionego Aniceta”

Metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz poświęcił „Dom błogosławionego Aniceta”. Powstał on przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów przy ulicy Miodowej. Placówka będzie miejscem wszechstronnej pomocy osobom bezdomnym.
2018-08-06 11:22:00
miniaturka

Japonia budzi się dla życia

Japońskie społeczeństwo powoli budzi się dla cywilizacji życia. Coraz bardziej aktywne stają się, jak do tej pory mało popularne, ruchy pro-life.
2018-08-06 11:52:59
miniaturka

Indie: krok na drodze do eliminacji głodu

Wyeliminowanie problemu głodu w Południowej Azji do 2030 r. – to ambitny cel, który stawia sobie indyjska Caritas. Zainicjowała ona program dla właścicieli małych gospodarstw, wspierający rolnictwo adaptacyjne i bioróżnorodne.
2018-08-06 12:17:11
miniaturka

Kościół obchodzi dziś święto Przemienienia Pańskiego

Dziś Kościół obchodzi Święto Przemienienia Pańskiego zwane także epifanią lub teofanią. Liturgia tego dnia wspomina opisane w ewangeliach wydarzenie, przez które Chrystus objawił swoje bóstwo.