Strona główna
opoka.org.pl
2021-10-13 13:18
JR

USA: Podwójne standardy w policji? Funkcjonariusz zawieszony za udział w modlitwie

Funkcjonariusz policji z Louisville w stanie Kentucky został zawieszony po tym, jak wziął udział w modlitwie przed kliniką aborcyjną. W zeszły poniedziałek złożył pozew przeciwko Departamentowi Policji w Louisville (LMPD), twierdząc, że jego prawa konstytucyjne i obywatelskie zostały naruszone.

Autor/źródło: unsplash.com (zdjęcie ilustracyjne)

Matthew Schrenger został zawieszony na ponad cztery miesiące w oczekiwaniu na dochodzenie po tym, jak na proaborcyjnym koncie na Twitterze pojawiło się zdjęcie przedstawiające go przed kliniką aborcyjną. Nie był wtedy na służbie, ale był w mundurze i odmawiał różaniec.

Schrenger został zawieszony i pozbawiony uprawnień policyjnych jeszcze tego samego dnia. Zgodnie z zasadami funkcjonariusze nie mogą brać udziału w manifestacjach politycznych lub religijnych, gdy są w mundurze. Późniejsze śledztwo w sprawie incydentu zakończyło się stwierdzeniem, że policjant nie złamał prawa i że nie będą wobec niego podjęte żadne działania. Odmówiono jednak zapłacenia mu zaległego wynagrodzenia za miesiące zawieszenia.

 W pozwie policjanta zaznaczono, że istnieją podwójne standardy dotyczące uczestnictwa funkcjonariuszy w zgromadzeniach publicznych. Ci, którzy brali udział w marszach Black Lives Matter i LGBTQ, nigdy nie zostali za to ukarani.

Co więcej, pozew stwierdza, że ponieważ działania Schrengera „nie były wyraźnie zabronione”, nie powinno być ani zawieszenia, ani dochodzenia. Zaznacza, że Schrenger pracuje w policji od 13 lat, z wieloma wyróżnieniami i bez żadnej znaczącej wcześniejszej skargi przeciwko niemu. Ma na utrzymaniu czwórkę małych dzieci. Jest typem oficera, z którym departament z łatwością mógłby porozmawiać, gdyby uznał, że jego działalność modlitewna po służbie jest nieodpowiednia.

Prawnicy podkreślili, że Departament Policji w Louisville „celowo opóźnił zakończenie” śledztwa, wskazując, że uprawnienia policyjne Schrengera nie zostały przywrócone aż do dwóch tygodni po ogłoszeniu, że nie złamał prawa.

Źródło: Life Site News


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-10-13 12:30:44
miniaturka

„Wiara to latarnia morska”. Perełki bł. Honorata Koźmińskiego

13 października wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Jego zakonne życie jest fascynującą historią człowieka, który całkowicie zaufał Bogu. Prezentujemy kilka jego myśli, które pokazują świat pełen ufności i miłości do Boga.
2021-10-13 12:33:55
miniaturka

Polscy biskupi w dwóch ważnych watykańskich kongregacjach. O czym rozmawiali?

W Kongregacji ds. Biskupów mówiono między innymi o problemie wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne, a w Kongregacji Nauki Wiary o zagrożeniach związanych z nieposłuszeństwem duchownych, czy fałszywymi przeżyciami religijnymi – powiedział abp Stanisław Gądecki.
2021-10-13 12:51:45
miniaturka

Gdzie chrześcijanie są dziś prześladowani? Raport Pew Research Center

Z raportu „Global Religious Constraints”, poświęconego prześladowaniom religijnym, wynika, że podczas gdy ataki o charakterze terrorystycznym zmniejszyły się, prześladowania ze strony państwa osiągnęły rekordowy poziom. Chrześcijanie pozostają najbardziej prześladowaną grupą religijną.
2021-10-13 14:03:18
miniaturka

Cud Słońca w Fatimie. „Odmawiajcie w dalszym ciągu codziennie Różaniec!”

13 października 1917 roku w Fatimie po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom Matka Boża. W tym dniu miał miejsce również Cud Słońca – zjawisko obserwowane przez ok. 30-100 tysięcy osób, które towarzyszyły dzieciom.
2021-10-13 14:10:16
miniaturka

Prof. Gut: służba zdrowia wytrzyma tę falę zachorowań na COVID-19

Służba zdrowia wytrzyma tę falę zachorowań na COVID-19, a respiratorów wystarczy – powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Dodał, że choruje teraz coraz więcej osób młodszych, którym grożą poważne powikłania pocovidowe.
2021-10-13 14:19:32
miniaturka

Dyplomacja watykańska ostro na temat handlu ludźmi

W Wiedniu odbywa się spotkanie grupy zadaniowej ds. Handlu ludźmi przy ONZ, w którym biorą udział liczne organizacje. Również Stolica Apostolska przedstawiła swoje stanowisko. „Trzeba działać, aby media społecznościowe nie były wykorzystywane do mnożenia ofiar” – napisali watykańscy dyplomaci.