Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-08-05 08:26
AC / Michał Król SJ

USA: najbardziej religijny kraj świata zachodniego

Stany Zjednoczone pozostają najbardziej religijnym krajem wśród państw świata zachodniego – wynika z sondażu przeprowadzonego w 106 krajach przez znany amerykański ośrodek badawczy Pew Research Center.

Autor/źródło: Pixabay, moritz320, licencja: CC0

Do codziennej modlitwy przyznaje się 55 proc. badanych Amerykanów. Jest to o ponad połowę więcej niż w sąsiedniej Kanadzie, czy Australii. Europa ogółem również nie wypada najlepiej, gdyż codzienną modlitwę potwierdziło 22 proc. ankietowanych. Najgorzej pod tym względem na Starym Kontynencie wypada Wielka Brytania, która zdobyła jedynie 6 punktów procentowych.

W ogólnoświatowym rankingu krajów najmniej oddanych modlitwie przodują Chiny, gdzie tylko 2 proc. badanych modli się, a zaledwie dla 3 proc. religia jest czymś ważnym w ich życiu. Pomimo, że USA przoduje w sondażach religijności na tle innych zsekularyzowanych krajów sondaż Pew Research Center i tam pokazuje niewielki, ale stały spadek ludzi wierzących w Boga. Głównie widać to w grupie Amerykanów poniżej 40 roku życia, którzy w porównaniu do osób starszych, mniej interesują się wiarą.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: USA, Stany zjednoczone, sondaż, religia, Pew Research Center