Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-31 12:58
nc / KAI

USA: marianin zachęca do umieszczenia na drzwiach domów obrazu Jezusa Miłosiernego

Ks. Chris Alar z Massachusetts zachęca do umieszczenia na drzwiach swych domów wizerunku Jezusa Miłosiernego. W ten sposób, jak zapewnia marianin, wyrazić można „prosty, ale potężny” akt wiary w Boże Miłosierdzie i ochronić rodzinę podczas pandemii.

Autor/źródło: Agnieszka Czylok, licencja: Jak album

Marianin w specjalnym filmie namawia do „opieczętowania” drzwi domów obrazem Chrystusa zmartwychwstałego udzielającego ludzkości łask, znanego z wizji św. s. Faustyny Kowalskiej. Ma to nawiązywać do fragmentu starotestamentowej Księgi Wyjścia (Wj 12,7) gdy przed wyjściem z ziemi egipskiej Izraelici mieli krwią baranka pokropić „odrzwia i progi domu”, w którym spożywali Paschę tak, aby przechodzący Anioł Śmierci minął ich.

Ks. Alar wyjaśnił, że obraz Jezusa Miłosiernego przedstawia: „Pana, Baranka Bożego ofiarowanego dla nas, z którego serca płynie krew i woda, znak Bożego miłosierdzia dla całego świata”. „Pan obiecuje nam przez św. Faustynę, że dusza, która będzie czcić i czcić ten obraz, nigdy nie zginie. Obiecuje również zwycięstwo nad naszymi wrogami już tu na ziemi, zwłaszcza w godzinie śmierci, i że będzie nas bronić jak Jego własnej chwały" – dodał marianin.


rk (KAI/LifeSiteNews.com) / Stockbridge


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: USA, obraz Jezusa Miłosiernego, koronawirus, pandemia