Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-07 11:55
AC / Radio Watykańskie

USA: były agent FBI odpowiedzialny za duszpasterskie biuro ds. przemocy w Chicago

Kościół katolicki w Chicago zrobił kolejny krok w walce z przestępczością, powołując nową strukturę diecezjalną: biuro dla promowania inicjatyw na rzecz zapobiegania przemocy.

Autor/źródło: pixabay, Republica

Jego szefem zostały były agent specjalny FBI, który specjalizował się w dziedzinie strategii przeciwko przemocy w mieście.

Miejska przestępczość i jej konsekwencje to temat, który arcybiskup Chicago, kard. Blaise Cupich od dawna uznaje za sprawę wielkiej wagi, domagającą się szybkiej reakcji. Chicago jest metropolią, w której odnotowuje się średnio prawie dwa morderstwa dziennie. M.in. z tego powodu, kilka miesięcy temu, arcybiskup wydał dekret diecezjalny, który zakazuje wstępu do kościołów, budynków parafialnych i szkół katolickich osobom, które mają przy sobie broń.

Była to odpowiedź, również symboliczna, wobec gwałtownego wzrostu zakupów pistoletów i karabinów przez mieszkańców Chicago jako reakcja obronna na zwiększoną liczbę zabójstw, co według arcybiskupa tworzy tylko błędne koło.

Kard. Cupich wyraża nadzieję, że Phil Andrew, szef nowego biura dla promowania inicjatyw na rzecz zapobiegania przemocy „pomoże zbudować mosty, współpracując ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, aby wzmocnić kulturę pokoju  na terenie Chicago".


lgo/ rv, sismografo

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-07 10:03:17
miniaturka

Syria: w Damaszku ostrzelano patriarchat syryjsko-prawosławny

Sytuacja w Syrii daleka jest od normalności. Niestety, strzały wciąż nie milkną.
2018-02-07 10:31:55
miniaturka

Kanada: wątpliwe plany ożywienia i wsparcia ewangelizacji

Diecezje Quebecu wchodzą w drugą fazę restrukturyzacji. Rozpoczęła się ona w 2011 i ma służyć „wsparciu ewangelizacji” – czytamy na stronie internetowej Metropolii.
2018-02-07 11:04:37
miniaturka
play

Uzdrowienie. Cud. Krzyż

Czy cierpienie ma sens? Jak zachować pogodę ducha, kiedy jest się poważnie chorym? Czy Kościół to "szpital polowy otwarty na wszystkich zranionych"?
2018-02-07 12:16:02
miniaturka

Nowenna miesięcy i odpust zupełny w jubileuszowym roku 750-lecia śmierci bł. Salomei

Krakowskie klaryski rozpoczną 19 lutego nowennę miesięcy przed 750. rocznicą śmierci bł. Salomei. W jubileuszowym roku uczczenia księżnej można uzyskać odpust zupełny.
2018-02-07 12:55:43
miniaturka

Szczyrk: chrześcijanie pomodlą się o pokój i uczciwą rywalizację na igrzyskach

O pokój na świecie oraz uczciwą, szlachetną rywalizację sportowców podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, modlić się będą chrześcijanie podczas trzech nabożeństw ekumenicznych w Szczyrku Salmopolu.
2018-02-07 13:37:35
miniaturka

Dziś rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

W środę 7 lutego pod hasłem „Razem spełnieni i szczęśliwi” rozpoczyna się IV edycja Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa. W ramach wydarzenia także akcja internetowa: Małżeństwo jest...".