Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-10 09:41
S. Zielińska / Alicja Pożywio

USA: biskupi po spotkaniu młodych

Episkopat amerykański z wdzięcznością przyjął dokument opublikowany po zakończonym przedsynodalnym spotkaniu młodych w Watykanie.

Autor/źródło: flickr.com/EpiskopatNews

Biskupi amerykańscy są wdzięczni przede wszystkim za otwarcie i szczerość młodych delegatów. „Inspirujące jest usłyszeć, że młodzi mają wielkie pragnienia zaangażowania się w życie Kościoła i głębokie pragnienie wzrastania w wierze” – powiedział kard. Joseph Tobin przewodniczący komisji episkopatu ds. duchowieństwa, życia konsekrowanego i powołań. 

Jednym z wielu pozytywnych owoców uczestnictwa młodych Amerykanów w przedsynodalnym spotkaniu jest ich zaangażowanie w żywy i szczery dialog. „Jestem wyjątkowo wdzięczny, że młodzi gotowi są do współpracy, by zwiększać zaangażowanie swych przyjaciół w życie Kościoła. Szczególnie jestem wdzięczny za ich chęć przyprowadzania tych, spośród swoich przyjaciół, którzy nie praktykują już wiary w Kościele katolickim” – twierdzi abp Charles Chaput metropolita Filadelfii, delegat na Synod.

Jednak sytuacja młodych pozostających w Kościele, także nie jest wolna od różnorodnych wyzwań – stwierdzili delegaci. Młodzi katolicy nie są dostatecznie katechizowani. Ich braki wiedzy religijnej i formacji są często krytykowane przez starszych, tych samych, którzy jak na ironię narzekają na brak młodych w Kościele. Inne problemy to wrastająca liczba młodych zapadających na choroby psychiczne, nadużywanie mediów społecznościowych, czy pornografia. Delegaci wiążą duże nadzieje z faktem, że biskupi amerykańscy są otwarci na dialog z młodymi.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-10 08:14:58
miniaturka

Stolica Apostolska zaangażowana w pracę nad porozumieniem w sprawie migrantów

Stolica Apostolska jest mocno zaangażowana w wypracowywanie międzynarodowych porozumień na temat uchodźców i migrantów. Jej głos jest znaczący i zauważalny.
2018-04-10 08:44:02
miniaturka

Hiszpania: Dzień na rzecz Życia

Pod hasłem „Wychować, aby przyjąć dar życia” w Hiszpanii 9 kwietnia obchodzony był „Dzień na rzecz Życia”. Uroczystej mszy w kolegiacie św. Izydora przewodniczył kard. Carlos Osoro.
2018-04-10 09:17:15
miniaturka

Kongo: zamordowano kolejnego kapłana

Ks. Nsengiunva zdążył odprawić niedzielną Mszę i pobłogosławić sakrament małżeństwa. Został zabity strzałem w głowę przez członków niezidentyfikowanego ugrupowania militarnego.
2018-04-10 10:04:20
miniaturka

Indie: biskupi odwiedzają zaatakowane wspólnoty katolickie

Biskupi Indyjscy odwiedzili parafie zaatakowane w Niedzielę Zmartwychwstania. Wyrazili radość z dojrzałości tamtejszych katolików, którzy nie odpowiedzieli zemstą na zaistniałą sytuację.
2018-04-10 10:09:01
miniaturka

Ks. Kowalczyk o „Gaudete et exsultate”: świętość podstawową perspektywą duszpasterstwa

Jan Paweł II pytany, co będzie najważniejsze w duszpasterstwie XXI w. wskazał na świętość. Jest to również ważny element odnowy soborowej. Nic więc dziwnego, że Franciszek ten temat podejmuje. - mówi ks. Dariusz Kowalczyk.
2018-04-10 11:09:18
miniaturka
play

Wizje św. s. Faustyny. Cuda bł. ks. Michała Sopoćki

Gościem Salve TV był Grzegorz Górny, dziennikarz, autor książki pt: Ufający. Śladami bł. ks. Michała Sopoćki.