Strona główna
opoka.org.pl
2021-06-08 11:59
mk

USA: aresztowani działacze pro-life. Wśród nich franciszkanin

Czterech uczestników akcji „Red Rose Rescue” – w tym franciszkanin z Nowego Jorku – zostało aresztowanych w stanie Ohio. Rozdawali oni czerwone róże w poczekalni kliniki aborcyjnej i oferowali wsparcie kobietom chcącym dokonać aborcji.

Autor/źródło: facebook.com/lauren.handy.52

To nie pierwsza taka akcja – i nie pierwsze aresztowania osób biorących w niej udział. „Po wejściu do zakładu aborcyjnego w ciszy podchodzą do matek siedzących w poczekalni i ofiarowują im czerwone róże jako symbol życia. Do każdej róży dołączona jest kartka, na której jest napisane: «Zostałeś stworzony, by kochać i być kochanym… twoja dobroć jest większa niż trudności twojej sytuacji. Okoliczności w życiu się zmieniają. Nowe życie, jakkolwiek małe, niesie za sobą obietnicę niepowtarzalnej radości». Numery telefonów lokalnych centrów pomocy dla kobiet w ciąży są wydrukowane na odwrocie karty” – opisują przebieg akcji „Red Rose Rescue” jej organizatorzy.

Jak wyjaśniają, niektórzy z uczestników w geście solidarności z z nienarodzonymi dziećmi, które mają zostać zabite, odmawiają wyjścia z kliniki, dopóki nie zmusi ich do tego policja. Mają świadomość, że może to grozić aresztowaniem.

Tak było podczas zeszłotygodniowej akcji w klinice aborcyjnej w stanie Ohio. Aresztowanych zostało czterech działaczy pro-life. Grozi do 30 dni więzienia i 500 dolarów grzywny. Wśród aresztowanych był o. Fidelis Moscinski, 51-letni franciszkanin z Nowego Jorku, który już wcześniej był zatrzymywany za udział w „Red Rose Rescue”. 

Według organizatorów od 2017 roku w Stanach Zjednoczonych odbyło się kilkanaście podobnych demonstracji, z których część również kończyła się aresztowaniami uczestników.

Źródło: lifenews.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-06-08 10:28:40
miniaturka

Zaatakowali w nocy, zabijając śpiących! Straszny napad dżihadystów w Burkina Faso

Atak w Solhan miał miejsce w nocy. Ludzie spali. Napastnicy strzelali, gdzie popadnie. Zginęło co najmniej 160 osób – mężczyzn, kobiet, dzieci. „Te tragiczne wydarzenia są dla nas wstrząsem. Nie mamy słów, pozostaje tylko modlitwa” – mówi przewodniczący Episkopatu Burkina Faso i Nigru.
2021-06-08 10:43:04
miniaturka

Instytucjonalny sprzeciw sumienia. W Hiszpanii lekarze nie chcą wykonywać aborcji

„Zarówno ginekolodzy, jak i położne czują satysfakcję i spełnienie, gdy mogą uczestniczyć w porodach, natomiast zabijanie dzieci w łonach matek wywołuje ich odrazę” – pisze na portalu wPolityce.pl Grzegorz Górny. Aborcjoniści narzekają na brak wymiany pokoleniowej.
2021-06-08 11:47:06
miniaturka

„Zdałem sobie sprawę, że już opuszczam Polskę na zawsze i się rozpłakałem…”

Pan Adam Witko – urodził się w województwie śląskim w Chorzowie w 1936 roku. Po wybuchu II wojny światowej wraz z mamą, chroniąc się przed wywózką na Syberię dotarł na Podkarpacie, a następnie na Śląsk. Chcąc przedostać się do Włoch, by spotkać swego ojca, jako 10-letnie dziecko trafił wraz z mamą do Niemiec, skąd został deportowany do więzienia w Czechach.
2021-06-08 12:06:52
miniaturka

Watykan: kolejny episkopat zaproszony na wizytę „ad limina apostolorum”

Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 Stolica Apostolska powraca do regularnych spotkań międzynarodowych. Watykan przygotowuje się do podejmowania kolejnych biskupów w ramach wizyt „ad limina apostolorum”. Kolejnym po Polsce krajem, którego biskupi przyjadą do Rzymu z taką wizytą, będzie Holandia.
2021-06-08 12:13:29
miniaturka

Oskarżenia wobec abp. Gądeckiego ws. zaniedbań dot. nadużyć seksualnych są bezpodstawne

Po dokładnej analizie zebranej dokumentacji Stolica Apostolska uznała oskarżenia dotyczące zaniedbań abp. Stanisława Gądeckiego w kwestii nadużyć seksualnych za bezpodstawne – czytamy w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z dn. 8 czerwca br.
2021-06-08 12:54:54
miniaturka

Wakacje w pandemii. Jak COVID-19 wpłynął na plany urlopowe Polaków?

W tym roku więcej Polaków niż w 2020 r. planuje wyjazd na wakacje. 47 proc. chce spędzić urlop w Polsce – wynika z opublikowanego we wtorek badania ARC Rynek i Opinia. Dodano, że co czwarty Polak w tym roku nie planuje wyjazdu na wakacje.