Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-19 16:26
mk

USA: antyaborcyjna ustawa w Karolinie Południowej

Według nowych przepisów nie będzie można dokonać aborcji, jeżeli okaże się, że serce dziecka bije. Jedynym wyjątkiem są przypadki, gdy ciąża zagraża zdrowiu matki albo powstała w wyniku gwałtu bądź kazirodztwa. „Dziś stworzyliśmy historię” – zaznaczył gubernator Henry McMaster.

Autor/źródło: Ryan Johnson /North Charleston /Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)

Dodał, że „The Heartbeat Bill jest teraz prawem Karoliny Południowej i będziemy jej bronić wszystkimi sposobami, ponieważ nie ma nic ważniejszego niż ochrona świętości życia”.

Obrona będzie konieczna, bo proaborcyjna organizacja Planned Parenthood zaskarżyła już ustawę do sądu. Działacze argumentują, że aborcja należy do praw człowieka i gwarantuje ją konstytucja Stanów Zjednoczonych.

„W ostatnich latach, gdy dochodziło do tego typu konfliktów sądy zazwyczaj stawały po stronie prawa do przerywania ciąży. Przypomnijmy, że prawo federalne ma pierwszeństwo nad stanowym, więc jeżeli sąd orzeknie, że ustawa jest niezgodna z konstytucją USA, nie będzie mogła obowiązywać” – pisze portal DoRzeczy.pl

Jeżeli jednak sąd nie zakwestionuje ustawy, Karolina Południowa stanie się stanem z najbardziej antyaborcyjnym prawodawstwem w USA.

Źródło: CNN / apnews.com, Twitter, DoRzeczy.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2021-02-19 14:16:59
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

„Pójdź za Mną” może być odniesione do każdego z nas, zwłaszcza teraz, na początku drogi wielkopostnej. Jesteśmy wzywani do tego, abyśmy „wstali”, abyśmy się podnieśli, zwłaszcza w tych dziedzinach, w których dostrzegamy największe nasze słabości.
2021-02-19 14:34:10
miniaturka

Bunt przeciw Kościołowi

W wywiadzie udzielonym „Dużemu Formatowi”, na który powołuje się także Więź, siostra Agnieszka Fortuna twierdzi, że bunt w Kościele staje się powszechny. Wypadałoby zadać pytanie, kto się buntuje, przeciw czemu i czy przypadkiem nie jest to bunt przeciw samej Ewangelii?
2021-02-19 16:08:36
miniaturka

Bp Miziński: Kościół chce być dla osób skrzywdzonych środowiskiem pełnym życzliwości

Kościół – pamiętając o pokrzywdzonych przez grzech nieczystości dorosłych względem dzieci – chce, aby skrzywdzeni czuli się częścią jego wspólnoty, gdzie w wymiarze duchowym modlitwa i pokuta są darami, które możemy sobie wzajemnie ofiarować” – podkreślił sekretarz generalny KEP.
2021-02-19 19:37:30
miniaturka

"Katolickie Spotkania Rodzinne"

Instytut Polski Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii i Radio Bobola zapraszają na cykl programów pt. "Katolickie Spotkania Rodzinne"- audycje z udziałem psychoterapeuty. Gościem cyklu audycji video będzie Anna Baranowska–Wolnicka, dr psychologii, psychoterapeuta, wykładowca akademicki.
2021-02-19 20:02:17
miniaturka

Kongres Młodzieży Polonijnej online

„Ja+Ty=My” to hasło kolejnego spotkania z cyklu Kongresu Młodzieży Polonijnej on-line, który odbył się 20 lutego. Tematem spotkania były relacje miłości: zakochania, miłości narzeczeńskiej, małżeńskiej, przygotowania do życia w małżeństwie i rodzinie. W spotkaniu wzięło udział ok. 150 osób z 16 krajów: Anglii, Szwajcarii, Francji, Niemiec , Stanów Zjednoczonych, Białorusi, Australii, Grecji, Belgii, Węgier, Irlandii, Ukrainy, Szwecji, Islandii, Norwegi i Polski,
2021-02-19 23:17:56
miniaturka

Immunolog: jesteśmy w złym momencie epidemii, obostrzenia już nużą

Jesteśmy w złym momencie epidemii, bo jesteśmy już znużeni obostrzeniami. Powoduje to zdumiewającą obojętność na informacje o codziennej liczbie zgonów z powodu COVID-19 – ocenił immunolog prof. Janusz Marcinkiewicz.