Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-09 09:11
AC / Michał Król SJ

USA: 136. Najwyższa Konwencja Rycerzy Kolumba

Trwa 136. Najwyższa Konwencja Rycerzy Kolumba. Są na niej obecni także reprezentanci z Polski. Specjalne przesłanie z okazji spotkania w imieniu Ojca Świętego wystosował kard. Pietro Parolin.

Autor/źródło: Pixabay, moritz320, licencja: CC0

Do podtrzymania wkładu w bycie świadkiem miłości Boga, poprzez miłość i solidarność z potrzebującymi zachęca Rycerzy Kolumba Papież Franciszek w przesłaniu skierowanym przez watykańskiego Sekretarza Stanu kard. Pietro Parolina. Franciszek dziękuje zakonowi za obronę prawdziwej natury małżeństwa i rodziny w społeczeństwie oraz prowadzenie dzieł charytatywnych wspierających prześladowanych chrześcijan.

Papieskie przesłanie zostało wystosowane z okazji 136. Najwyższej Konwencji Rycerzy Kolumba, która odbywa się w tych dniach w Baltimore, w stanie Maryland w USA. Spotkanie rozpoczęła Msza św. koncelebrowana przez 10 kardynałów i ponad 70 arcybiskupów i biskupów. Wśród nich był także Kapelan Stanowy zakonu w Polsce abp Wacław Depo.

- Myślę, że zakon Rycerzy Kolumba przyczynia się do tego, że każdy z nas poczuwa się do coraz większej odpowiedzialności – mówi abp Depo. – Nie tylko za siebie, nie tylko za talenty, które otrzymał i które wykorzystuje, ale również żeby rozbudzać pragnienie podzielenia się tym, kim się jest i co się posiada, z innymi. Zwłaszcza z tymi, którzy bardzo potrzebują wielkiej pomocy. Dlatego od strony zarówno ducha jak i ciała, trzeba się wspierać i dlatego jesteśmy tutaj razem na modlitwie. Bardzo się cieszę, że mogłem być tutaj razem z grupą polskich reprezentantów i dziękować Bogu za to dzieło w Kościele.

Według raportu przedstawionego przez Najwyższego Rycerza, Carla Andersona, na działalność charytatywną w ostatnim roku zakon przekazał 185 mln dolarów i wypracował ponad 75 mln godzin wolontariatu.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-08 22:57:07
miniaturka

Przygotowania do uroczystości odpustowych w mikstackim sanktuarium. II dzień nowenny

Mikstat: Do miłosierdzia wobec bliźnich zachęcał ks.Szymon Grzeszkiewicz wiernych zebranych w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha.
2018-08-09 08:11:35
miniaturka

Papież do Polaków: trwajcie w Chrystusie

Zwracając się do Polaków przybyłych na audiencję ogólną Franciszek nawiązał do katechezy i zachęcił do trwania w Chrystusie, bo w Nim nasza kruchość nie jest przekleństwem.
2018-08-09 08:41:22
miniaturka

Brazylia i Argentyna walczy o życie nienarodzonych

W Ameryce Południowej rozgrywa się decydująca walka w obronie życia nienarodzonych. W najbliższym czasie Najwyższy Trybunał Federalny Brazylii i senat Argentyny podejmą decyzję w sprawie liberalizacji w tych krajach aborcji.
2018-08-09 09:46:50
miniaturka

Kard. Brenes: tylko dialog jest drogą wyjścia z kryzysu w Nikaragui

„Sytuacja w Nikaragui jest bardzo trudna, ale nie tracimy nadziei” – mówi kard. Leopoldo Brenes, który stoi na czele delegacji episkopatu biorącej udział w dialogu narodowym.
2018-08-09 10:13:48
miniaturka
play

Zakupoholizm? Pomoże Maryja

Boże Pogotowie to krótki cykl, w którym Jolanta Cherbańska odnosi się do uzależnień z duchowego punktu widzenia.
2018-08-09 10:56:03
miniaturka

76 lat temu Edyta Stein zginęła w Auschwitz. Wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża

Ten, kto poszukuje prawdy, poszukuje Boga, bez względu na to, czy sobie z tego zdaje sprawę, czy nie. Była o tym przekonana Edith Stein – św. Teresa Benedykta od Krzyża.