Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-24 12:17
S. Zielińska / KAI

Ulicami Krakowa przejdzie męski różaniec

W Krakowie odbędzie się niecodzienna modlitwa różańcowa. W środę 24 października Salezjanie zapraszają wszystkich mężczyzn do jej odmówienia na ulicach miasta.

Autor/źródło: photogenica.pl

Wieczór modlitewny rozpocznie się Mszą św. w intencji mężczyzn w kościele św. Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52a) o godz. 18:00. Eucharystii będzie przewodniczyć ks. Andrzej Gołębiowski SDB - rekolekcjonista, kaznodzieja i dyrektor programów katolickich w TVP Kraków. 

- Będę chciał pokazać przybyłym, że prawdziwy mężczyzna to ten, który nie boi się pokazać w swoim otoczeniu kolan zgiętych do modlitwy. Świadectwo wiary mężczyzn jest często bardzo proste, ale i wyjątkowo mocne zarazem. Zdobycie mężczyzn dla Chrystusa i Kościoła to wielki sukces duszpasterski, gdyż oni bardzo skutecznie mogą poprowadzić swoich bliskich i przyjaciół do Pana Boga - tłumaczy duchowny.

Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie jest wielką szansą dla mężczyzn. "Czujesz, że brakuje Ci sił, chęci, odwagi, miłości? Nikt sam nie poradzi sobie w życiu. Szukamy pomocy w najlepszym źródle! Bez ściemy, bez koksu, bez lania wody! Przyjdź i znajdź sens, wzmocnij się! Pan Cię podtrzyma i poprowadzi" - podkreślają.

Po Mszy św. odbędzie się różaniec, który przejdzie ulicami miasta. - Weź ze sobą swój różaniec. Jeśli nie masz, dostaniesz od nas - to najlepsza broń! - zachęcają do udziału we wspólnej modlitwie salezjanie.

luk / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-24 10:51:54
miniaturka
play

Miłość i miłosierdzie - fabularyzowany dokument pełen ciekawostek

Nieujawnione dotąd dokumenty, które pozwolą światu poznać prawdę o wpływie Bożego Miłosierdzia na losy świata.
2018-10-24 11:29:24
miniaturka

Biblistka wyjaśnia Ewangelię. Otwarte spotkania „Lectio continua”

Już od 6 lat biblistka s. dr Judyta Pudełko prowadzi w Warszawie cotygodniowe otwarte spotkania Lectio continua. Każdy kto chce posłuchać Biblii, lepiej ją zrozumieć może po prostu przyjść w środę o 19.30.
2018-10-24 11:57:24
miniaturka

To było cierpienie mierzone wiernością

- To było cierpienie rozkładane na lata - mówił o św. Janie Pawle II abp Marek Jędraszewski podczas odpustu w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.
2018-10-24 12:51:44
miniaturka

Jasnogórskie obchody 25-lecia Human Life International w Polsce

Human Life International w Polsce – Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia – obchodzi 25-lecie swojej działalności. Główna celebracja tego jubileuszu odbędzie się 27 października na Jasnej Górze.
2018-10-24 13:19:01
miniaturka

Abp Wojda o Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Tragiczna sytuacja, w jakiej znajdują się katolicy w Pakistanie, motywuje prośbę o pamięć w naszych modlitwach oraz, o ile to możliwe, o wsparcie materialne – napisał abp Tadeusz Wojda w specjalnym komunikacie.
2018-10-24 13:55:12
miniaturka

Poznaj prawdę o stygmatach współczesności

Stygmatyzacja społeczna sprawia, że spychamy na margines życia tych, którzy potrzebują naszej pomocy - mówi dyrektor Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, organizującego konferencję poświęconą temu problemowi.