Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-05 14:12
S. Zielińska / KAI

UKSW: Rekrutacja na nowy kierunek - Ochrona Danych Osobowych w Kościele

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego uruchamia od kwietnia nowy kierunek studiów podyplomowych: Ochrona Danych Osobowych w Kościele. Rekrutacja rusza 5 lutego.

Autor/źródło: photogenica.pl

Patronat nad studiami objęli Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński oraz Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych dr Edyta Bielak-Jomaa.

W programie studiów znajdzie się m.in. analiza praw osób których dane są przetwarzane z uwzględnieniem nowych zasad „przejrzystego informowania” i „prawa do bycia zapomnianym”, a także prawa stron sporu do sprostowania i sprzeciwu. Nowe prawa i obowiązki zostaną przedstawione przez ekspertów w odniesieniu do sądów kościelnych, archiwów i kancelarii parafialnych.

Założeniem studiów będzie przeniesienie ogólnych zasad regulacji i treści przepisów na kwestie edukacji i wychowania, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej świadczonej przez podmioty kościelne oraz bliskie im stowarzyszenia i fundacje, w tym Caritas.

Słuchacze zdobędą również wiedzę m.in. z obszaru cyberbezpieczeństwa w działalności podmiotów kościelnych, przestępstw przeciwko ochronie danych osobowych i ochronie informacji oraz sytuacji nagłych zagrożeń i cyberataków, np. masowego wycieku danych wiernych. Program studiów obejmuje także ochronę danych osób duchownych i osób zatrudnionych przez Kościół, w tym ochronę czci osób zmarłych.

Studia będą trwały dwa semestry w trybie tzw. zaocznym na kampusie przy ul. Wóycickiego 1/3.

pgo, uksw.edu.pl / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-05 12:43:14
miniaturka

Francja: powstaje musical o objawieniach w Lourdes

Twórcy znanych francuskich musicali takich, jak "Robin Hood" i "Trzej Muszkieterowie" przygotowują spektakl muzyczny o objawieniach Matki Bożej w Loudres.
2018-02-05 13:20:22
miniaturka

Licheń. Wspomnienie św. Joanny de Valois

Ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz licheńskiego Sanktuarium przewodniczył w dniu wczorajszym w grąblińskim kościele Mszy św. z okazji wspomnienia św. Joanny de Valois.
2018-02-05 13:53:49
miniaturka

Kraków: Rozpoczyna się "Jubileuszowa Nowenna"

W lutym rozpoczyna się w Archidiecezji Krakowskiej "Jubileuszowa Nowenna". Każda parafia wybiera jeden dzień w miesiącu jako szczególny dzień modlitwy za Ojczyznę.
2018-02-05 14:51:09
miniaturka

Kard. Stanisław Dziwisz na Słowacji

- Jestem przekonany, że święty Jan Paweł II wstawia się za wami u tronu Najwyższego i że cieszy się z naszego dzisiejszego spotkania w L'utinie - mówił kard. Dziwisz do przedstawicieli Kościoła Greckokatolickiego na Słowacji.
2018-02-05 15:44:02
miniaturka

Premiera audiobooka o. Jana Góry OP „Mój dom”

Z okazji 70 rocznicy urodzin ojca Jana Góry OP, Wspólnota Lednicka nagrała audiobooka z książką ojca Jana „Mój dom”. Dochód z jego sprzedaży pomoże dokończyć budowę Domu Pielgrzyma nad Lednicą.
2018-02-05 15:51:00
miniaturka

Papież: adorujmy w milczeniu i prośmy: „wysłuchaj i przebacz”

Uczmy adoracji w milczeniu – to słowa zachęty, które Papież skierował do wiernych w czasie Mszy, którą odprawił w swej watykańskiej rezydencji.