Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-02-05 14:12
S. Zielińska / KAI

UKSW: Rekrutacja na nowy kierunek - Ochrona Danych Osobowych w Kościele

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego uruchamia od kwietnia nowy kierunek studiów podyplomowych: Ochrona Danych Osobowych w Kościele. Rekrutacja rusza 5 lutego.

Autor/źródło: photogenica.pl

Patronat nad studiami objęli Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński oraz Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych dr Edyta Bielak-Jomaa.

W programie studiów znajdzie się m.in. analiza praw osób których dane są przetwarzane z uwzględnieniem nowych zasad „przejrzystego informowania” i „prawa do bycia zapomnianym”, a także prawa stron sporu do sprostowania i sprzeciwu. Nowe prawa i obowiązki zostaną przedstawione przez ekspertów w odniesieniu do sądów kościelnych, archiwów i kancelarii parafialnych.

Założeniem studiów będzie przeniesienie ogólnych zasad regulacji i treści przepisów na kwestie edukacji i wychowania, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej świadczonej przez podmioty kościelne oraz bliskie im stowarzyszenia i fundacje, w tym Caritas.

Słuchacze zdobędą również wiedzę m.in. z obszaru cyberbezpieczeństwa w działalności podmiotów kościelnych, przestępstw przeciwko ochronie danych osobowych i ochronie informacji oraz sytuacji nagłych zagrożeń i cyberataków, np. masowego wycieku danych wiernych. Program studiów obejmuje także ochronę danych osób duchownych i osób zatrudnionych przez Kościół, w tym ochronę czci osób zmarłych.

Studia będą trwały dwa semestry w trybie tzw. zaocznym na kampusie przy ul. Wóycickiego 1/3.

pgo, uksw.edu.pl / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Warszawa, UKSW, studia, Ochrona Danych Osobowych, studia podyplomowe, cyberbezpieczeństwo, RODO