Strona główna
opoka.org.pl
2019-07-08 09:15
ek / Mariusz Krawiec SSP

Ukraina: Pielgrzymi modlą się o świętość rodzin

Na Ukrainie rozpoczął się okres pielgrzymkowy. Najbardziej popularne są tutaj pielgrzymki piesze.

Autor/źródło: Adrian Zajkowski, licencja: CC BY

W Roku Świętości Małżeństwa i Rodziny, jaki przeżywa Kościół ukraiński, pielgrzymi koncentrują się na modlitwie o uświęcenie rodziny.

Na Ukrainie wierni kościoła rzymskokatolickiego mają trzy najbardziej znane sanktuaria maryjne: Latyczów położony w diecezji kamieniecko-podolskiej, Bolszowce, na terenie archidiecezji lwowskiej i Bedyczów, pełniący funkcję sanktuarium narodowego, leżący w stołecznej diecezji kijowsko-żytomierskiej. W tych właśnie dniach rozpoczął się na Ukrainie sezon pieszych pielgrzymek. Do Latyczowa pielgrzymi dotarli już wczoraj, do Bolszowiec pielgrzymki ze Lwowa, Kamionki Buskiej i Tarnopola wyruszą już za kilka dni, tak aby dotrzeć ma miejsce w najbliższą sobotę. Berdyczów oczekuje pielgrzymów 21 lipca. 

„Teraz w szczególny sposób modlimy się za nasze rodziny i za kongres rodzin na Ukrainie. Jest to bardzo ważne, aby pokazać wzór rodziny. I dlatego przyjeżdżamy do Matki Bożej, aby Ona wspomogła nas i wyprosiła dla nas u swojego Syna potrzebne łaski. Świat potrzebuje modlitwy. Dlatego ludzie przyjeżdżają i przychodzą do sanktuarium. I widać, że coś ich tutaj przyciąga.”  - powiedział ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej bp Leon Dubrawski.

Wydarzeniem do którego Kościół rzymskokatolicki na Ukrainie przygotowuje się szczególnie, będzie kongres rodzin, jaki odbędzie się w dniach 20-22 września w Szargorodzie i Winnicy. Jego celem będzie promocja rodziny, poprzez modlitwę, świadectwa i konferencje.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy