Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-26 15:04
S. Zielińska / KAI

Ukraina: od jutra spotkanie Taizé we Lwowie

Trzy tysiące młodzieży z całej Europy przybywa do Lwowa na spotkanie organizowane przez Wspólnotę z Taizé w dniach 27 kwietnia - 1 maja.

Autor/źródło: Wikimedia Commons/ab, Damir Jelic, licencja: CC BY-SA 3.0

Spotkanie odbędzie się na zaproszenie Kościołów: prawosławnego, grecko- i rzymskokatolickiego. Główne modlitwy i spotkania w grupach odbędą się w centrum miasta, w sali sportowej na Kleparowie.

Inauguracja – z udziałem biskupów trzech Kościołów Lwowa - odbędzie się w Operze, której wizerunek znajduje się w logo spotkania. Młodzież weźmie udział w nieszporach w katedrach trzech wyznań, a w niedzielę 29 kwietnia będzie mogła pójść na nabożeństwa razem z goszczącymi ich rodzinami. Wszyscy uczestnicy będą przyjęci w domach. Popołudniami odbędą się seminaria na temat kultury, duchowości i spraw społecznych.

W prowadzenie spotkania włączają się rzymskokatolickie parafie, przyjmując licznie pielgrzymów i prowadząc warsztaty. W dzielnicy Rzęsna kilkanaścioro młodych będzie spało na plebanii tamtejszej parafii Miłosierdzia Bożego. Wśród warsztatów prowadzonych przez parafię św. Jana Pawła II jest spotkanie z wielodzietnymi rodzinami na temat macierzyństwa i ojcostwa oraz z byłymi więźniami, świadczącymi o Bożych dziełach.

ks. gd (KAI Lwów) / Lwów


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: rodzina, ekumenizm, Lwów, młodzież, Ukraina, Taize, Spotkanie Młodych, Wspólnota z Taizé