Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-05-14 08:42
AC / Mariusz Krawiec SSP

Ukraina: kolejne pomocowe projekty

Edukacja, media oraz odnowa budynków sakralnych – te dziedziny obejmie na Ukrainie seria projektów realizowanych przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Autor/źródło: pixabay, skeeze

Mają one na celu wsparcie działalności Kościoła w kraju, gdzie katolicy są zdecydowaną mniejszością. Do Kościoła katolickiego obu obrządków należy na Ukrainie zaledwie 10 proc. mieszkańców.

Projekty realizowane przez stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie obejmują edukację, wsparcie mediów katolickich, a także budowę i renowację obiektów sakralnych.

Jak podkreśla Magdalena Kaczmarek, koordynator projektów realizowanych na Ukrainie: „bardzo ważną pomocą jest formacja księży i seminarzystów. Widzimy, że przyszłość jest tutaj w młodych ludziach. Jest dużo chłopców i dziewcząt, którzy garną się do pracy w Winnicy Pańskiej, a pracy jest w niej bardzo dużo”.

Dla biskupa pomocniczego archidiecezji lwowskiej Edwarda Kawy, ważnym aspektem tej pomocy jest jej trwałość i ciągłość: „to jest dzieło godne uznania. Trzeba tutaj zwłaszcza podkreślić trwałość tej pomocy, która już tyle lat jest udzielana i tak hojnie. Za to jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim dobrodziejom z 25 krajów, gdzie zbierane są pieniądze po to, abyśmy mogli tutaj na Ukrainie budować Kościół i rozwijać dzieło Boże”.

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wspiera na Ukrainie Kościół katolicki obu obrządków nieprzerwanie od roku 1991, kiedy po upadku Związku Radzieckiego, odzyskał on swobodę działania.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kościół, Ukraina, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie