Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-18 22:55
ks. Jarosław Kowalczyk / ks. Marek Korgul

Ukazał się nowy Program nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach

Nakładem Wydawnictwa Edycja Świętego Pawła w Częstochowie ukazał się Program nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach.

Okładka nowego Programu nauczania religii
Autor/źródło: ks. Jarosław Kowalczyk

Opracował go zespół powołany przez Księdza Biskupa Marka Mendyka – przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

Intensywne prace nad programem trwały od czasu opublikowania w Janowie Podlaskim w dniu 8 czerwca 2018 roku przez Konferencję Episkopatu Polski Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce.

Wraz z programem została opublikowana Uchwała Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 19 września 2018 roku w sprawie obowiązywania „Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” i programów nauczania religii oraz oceny podręczników wraz ze zmianami wprowadzonymi w dniu 5 grudnia 2018 roku. Określa ona terminy rozpoczęcia obowiązywania nowej podstawy programowej oraz programu wraz podręcznikami opracowanymi na bazie tych dokumentów.

Zmiany rozpoczną się od 1 września 2020 roku i obejmą najpierw klasy I i V szkoły podstawowej oraz klasy pierwsze szkół ponadpodstawowych.Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy