Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-06-25 08:08
S. Zielińska / Michał Król SJ

Uganda: sprzeciw Kościoła wobec programu edukacji seksualnej

Kościół w Ugandzie sprzeciwia się kontrowersyjnemu programowi edukacji seksualnej w szkołach. Przy jego tworzeniu opinie katolickich ekspertów nie były w ogóle brane pod uwagę.

Autor/źródło: Pixabay, artsysolomon, licencja: CC0

Program ignoruje kluczową rolę rodziny w wychowaniu i wystawia dzieci - mające od 3 do 5 lat - na treści i nabywanie umiejętności, które nie są właściwe w ich wieku – stwierdza abp John-Baptist Odama, przewodniczący ugandyjskiego episkopatu. We wspólnym oświadczeniu biskupi wskazują, że państwowy dokument nie odpowiada na istotne pytania, a wiele kwestii traktuje w sposób nieadekwatny, nie szanując moralności i chrześcijańskich wartości.

Choć przy tworzeniu nowego programu edukacji seksualnej konsultowani byli katoliccy eksperci, ich zdanie i poprawki zostały zupełnie ignorowane – podkreślają ugandyjscy biskupi. Instytucje religijne domagają się uwzględnienia poprawek ich specjalistów i zmiany dokumentu. Kościoł katolicki i prawosławny zadecydowały, że jeżeli pozostanie on niezmieniony, program nie wejdzie w życie w chrześcijańskich szkołach.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Afryka, dzieci, Uganda, edukacja seksualna, abp John-Baptist Odama, biskupi Ugandy