Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-03 13:15
S. Zielińska / Salve TV

Tylko dla mężczyzn! Ks. D. Chmielewski i męskie problemy

Gościem Tematu Dnia Salve TV był Wojciech Łapiński z Wydawnictwa Magdalenium i wspólnoty Only4men, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem wyjaśniał, czego mężczyznom brakuje w Kościele.

- Mężczyźni czuli się najlepiej "pod chórem". Wydaje mi się, że to się zaczyna coraz bardziej zmieniać. Mężczyźni chcą pracować nad sobą, formować się i wypełniać Kościół też w pierwszych ławkach - mówił Wojciech Łapiński.

- Nasz kościół jest kobiecy, stąd też wiele inicjatyw, które wychodzą na przeciw potrzebom mężczyzn. Tak jak właśnie nasza wspólnota Only For Men - dodawał.

Jak podkreślał, "każdy przyjeżdża na takie spotkania z problemem".

- Najczęstszy problem mężczyzn jest sfera seksualna. Podczas takich spotkań mogą sobie te rzeczy przepracować. O to chodzi, żeby człowiek wrócił do rodziny zmieniony - stwierdził.

Gość Tematu Dnia odniósł się do tego, czy modlitwa różańcowa jest również dla mężczyzn:

- Staram się regularnie modlić na różańcu. Jest to dla mnie modlitwa, która uspokaja, wycisza i pozwala się zatrzymać - mówił.

- Ks. Dominik jest też dla mnie autorytetem, czy to w dziedzinie duchowości, czy własnego rozwoju (...) Ks. Dominik mówi o bardzo wielu trudnych sprawach m.in. o cierpieniu- podkreślał.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-03 12:14:58
miniaturka

Sukces akcji Dar dla Aleppo. Biskup z Syrii osobiście podziękuje Dolnoślązakom

Aż 1,1 mln zł zebrano w ramach akcji „Dar dla Aleppo”. Pieniądze przeznaczone zostały na remont i wyposażenie szpitala w tym mieście. Za wsparcie osobiście podziękuje Dolnoślązakom biskup Aleppo - Georgez Abou Khazen.
2017-11-03 12:52:19
miniaturka

Największy kolędowy przegląd zaprasza wykonawców i… filmowców

Do 27 listopada na stronie www.mfkip.pl trwają zapisy do XXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. Finał Festiwalu odbędzie się w Będzinie dniach 11-14 stycznia 2018.
2017-11-03 13:07:49
miniaturka

Jak zostać świętym? - Szymon Hołownia mówi o świetości

Szymon Hołownia tym razem MÓWI, a nie pisze o świętych i świętości. Druga audiokonferencja Hołowni wydana w RTCK podaje niebanalny sposób jak zostać świętym.
2017-11-03 13:49:08
miniaturka
play

Ingres abp. Grzegorza Rysia – w sobotę w archikatedrze łódzkiej

Ingres metropolity łódzkiego, abp. Grzegorza Rysia, do bazyliki archikatedralnej odbędzie się dziś, 4 listopada, o godz. 11.00. Transmisja wydarzenia na żywo w Radiu Niepokalanów.
2017-11-03 14:27:30
miniaturka

Dzień Zaduszny na Wawelu

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w Katedrze Wawelskiej.
2017-11-03 14:48:28
miniaturka

Lublin: nabożeństwo w rocznicę aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

W piątek 17 listopada o godz. 17:30 w kościele Kapucynów na Poczekajce będzie miało miejsce nabożeństwo: "W pałacu Króla", upamiętniające rocznicę aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.