Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-11-02 12:13
S. Zielińska / Natalia Skipietrow

Tyle radości z bułki i długopisu

Jak wygląda szkoła w Rwandzie? Czy dzieci mają wyprawki, mundurki i gimbusy? Czy lubią szkołę? O odbudowie szkoły zniszczonej w czasie wojny w 1994 roku i pomocy uczniom opowiada ks. Leszek Czeluśniak MIC.

Polecamy film o rwandyjskiej szkole, wyprodukowany w ramach polskiego serialu na YouTube pt. „Rwanda – na wzgórzach Boga, poświęconego misjonarzom mariańskim. Czwarty odcinek serialu swoją premierę miał w czwartek 1 listopada.

O odbudowie szkoły zniszczonej w czasie wojny w 1994 roku i pomocy uczniom w filmie pt. „Szkolna wyprawka" opowiada misjonarz, marianin, ks. Leszek Czeluśniak MIC.

Dzięki temu krótkiemu odcinkowi polskie dzieci mogą dowiedzieć się, jak wygląda szkoła w egzotycznym kraju, czym różni się od polskiej i jak cenna jest sama możliwość nauki.

Serial liczy 12 odcinków, a w każdym z nich przyglądamy się życiu w Rwandzie, towarzyszymy misjonarzom w ich codziennej pracy, oglądamy ich w domu, szkole, na targu i w kościele, słuchamy opowieści księży marianów oraz ich parafian o rodzinie, pracy, łasce Bożej i budowaniu wspólnoty, a także o biedzie, pomaganiu i życiu w cieniu wspomnień o ludobójstwie z 1994 r.

Patronem medialnym serialu jest eKAI.pl

Źródło: Natalia Skipietrow, Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich


Podziel się tym materiałem z innymi: