Strona główna
opoka.org.pl
2019-09-30 08:08
nc / Rafał Łączny

Tydzień Modlitwy za Uchodźców

Obecny tydzień w Kościele w Polsce jest szczególnie poświęcony uchodźcom i emigrantom. Rada Episkopatu ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek zachęca, aby zainteresować się obcokrajowcami w parafii, którzy potrzebują pomocy.

Autor/źródło: Pixabay, MStaudacher, licencja: CC0

W Polsce tegoroczny Tydzień Modlitwy za Uchodźców po raz pierwszy zbiega się w czasie ze 105. Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy. Podczas organizowanych w całej Polsce nabożeństw „Umrzeć z nadziei” wymieniane będą imiona i krótkie historie osób, które w ostatnich miesiącach straciły życie próbując wydostać się z miejsc ogarniętych wojną i przemocą.

„Temat obcokrajowców, w tym uchodźców, nie traci na swojej aktualności i ciągle woła o humanitarne, ale przede wszystkim ewangeliczne zrozumienie” – czytamy w komunikacie Rady Episkopatu ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady, podkreśla, że doświadczenie pokazuje, iż lokalne społeczności nawiązujące kontakt z obcokrajowcami mieszkającymi wśród nich przestają się ich lękać i budują nowe więzi. Rada zachęca do modlitwy w intencji uchodźców i migrantów, bowiem jak stwierdza biskup, „niewiara w potęgę modlitwy zdradza naszą słabość w wierze”. Oprócz modlitwy komunikat Rady postuluje podjęcie współpracę z Caritas i organizacjami pozarządowymi wspierającymi uchodźców.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2019-09-29 13:40:29
miniaturka

Zdrowe odżywianie prowadzi do harmonii człowieka

Jeśli zdrowo jesz, jesteś radosny, a twoje nerwy i układ odpornościowy działają tak, jak należy. Już w VI w. św. Benedykt zalecał, by nie przesadzać z ilością potraw. Natomiast współcześni dietetycy zachęcają do spożywania płynów w dużych ilościach.
2019-09-29 20:49:41
miniaturka

Warszawa: Misyjny Dzień Sióstr Zakonnych

Misje są esencją Kościoła - podkreślił bp Michał Janocha. W związku z przypadającym 1 października Misyjnym Dniem Sióstr Zakonnych, któremu patronuje św. Teresa z Lisieux, w stołecznym kościele Sióstr Wizytek odbyło się spotkanie osób konsekrowanych z Warszawy i okolic.
2019-09-29 20:54:02
miniaturka

Duszpasterstwo małżeństw i rodzin tematem spotkania Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy

Duszpasterstwo małżeństw i rodzin w środowisku emigracji polskiej były głównym tematem obrad Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej, które miały miejsce w Zakopanem w dniach 27–29 października 2019 r.
2019-09-30 09:16:05
miniaturka

Modlitwa za uchodźców „Umrzeć z nadziei 2019”

Warszawska wspólnota ruchu Sant’Egidio po raz piąty zachęca do modlitwy za uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy.
2019-09-30 09:58:25
miniaturka

Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Jasną Górę

Kongres Diakonii Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i 39. ogólnopolska pielgrzymka tego ruchu odbyły się na Jasnej Górze. W tym roku przypada 40. rocznica zainicjowania przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, twórcy ruchu oazowego, programu krzewienia abstynencji.
2019-09-30 10:17:42
miniaturka

Kard. Krajewski wzywa do ludzkiego traktowania uchodźców

„Nie zamykajmy się na innych ludzi ponieważ mamy żyć Ewangelią, a Ewangelia to kochać drugiego, jak samego siebie” – powiedział w wywiadzie dla Radia Watykańskiego papieski jałmużnik, kard. Konrad Krajewski.