Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-03 12:10
S. Zielińska / Piotr Włodarczyk

Trwa VIII edycja konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II

Do 12 stycznia można zgłaszać się do udziału w VIII edycji konkursu dziennikarskiego Archiwum Wspomnień Jana Pawła II współorganizowanego przez Instytut Papieża Jana Pawła II i Fundację Wspomagania Wsi.

Autor/źródło: Grzegorz Draus, Iwanna Sobko

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów siódmych klas szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Bieżąca edycja konkursu nawiązuje do przypadającej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jan Paweł II często podkreślał swój patriotyzm i wskazywał, że wolność jest wartością, która zobowiązuje. W związku z tym organizatorzy zapraszają uczestników do przedstawienia w formie filmu (reportaż, wywiad, krótka forma dokumentalna) historii osób, które zainspirowane nauczaniem Papieża Polaka, wcieliły w życie obecne w nim wartości.

VIII edycja konkursu przebiega w nowej, dwuetapowej formule. Uczestnicy pracują w zespołach składających się z 3-5 osób. Najpierw proszeni są o przesyłanie swoich pomysłów na filmy, na podstawie których jury wyłoni grupy przechodzące do drugiego etapu. Wybrane zespoły zostaną zaproszone na jednodniowy warsztat dziennikarski do Warszawy, po uczestnictwie w którym będą mogły przystąpić do realizacji swoich pomysłów. Na podstawie nadesłanych materiałów filmowych zostaną wyłonieni laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.

Nagrodą w konkursie jest trzydniowy pobyt w Warszawie wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem, w trakcie którego laureaci wezmą udział w różnych wydarzeniach ukierunkowanych na profil konkursu oraz innych atrakcjach (laureaci poprzednich edycji m.in. zwiedzali miasto z przewodnikiem, odwiedzali muzea i oglądali spektakle teatralne).

Więcej informacji na stronie www.wspomnieniajp2.pl

Źródło: Piotr Włodarczyk, Fundacja Wspomagania Wsi

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy