Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-09 11:28
AC / pro-life.pl

Trwa Projekt LIFE

Projekt LIFE to seria krótkich filmów edukacyjnych dotyczących zagadnień życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

Na kanale Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka można oglądać od listopada Projekt LIFE. To seria krótkich filmów edukacyjnych poruszających zagadnienia godności życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Jest odpowiedzią na zmieniające się formy komunikowania się społeczeństwa. Stąd też potrzeba zaistnienia w przestrzeni videoblogów. Poprzez krótkie filmy Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka pragnie bezpośrednio realizować swoją misję, którą jest edukacja w zakresie obrony życia ludzkiego.

Poruszane są tematy ważne i aktualnie istotne dla społeczeństwa takie jak: profilaktyka płodności, problem niepłodności, aborcja, eutanazja, rozwój życia w łonie matki, poronienia, antykoncepcja, naturalne rozpoznawanie płodności, edukacja seksualna itp. Pierwsze dwa odcinki dotyczą tematyki płodności: in vitro oraz naprotechnologii. To również idealny materiał do kształtowania postaw pro-life wśród młodzieży. Dlatego został do nich opracowany konspekt spotkania z młodzieżą, który można wykorzystać np. podczas lekcji WDŻ czy lekcji wychowawczej.

Filmy ukazują się co dwa tygodnie. W ramach Projektu LIFE są też emitowane w lokalnych radiostacjach audycje radiowe ściśle związane tematycznie z nagraniami video. Zachęcamy do oglądania.

źródło: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, pro-life.pl, youtube.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2019-12-09 10:17:34
miniaturka

Zaproszenie na 14. Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Jak co roku bracia franciszkanie zapraszają młodzież na tydzień rekolekcji podczas ferii zimowych, by wspólnie przeżywać kolejne tajemnice Boże. W tym roku skupią się na obietnicach, jakie od Niego otrzymaliśmy.
2019-12-09 10:37:16
miniaturka

Wielka Brytania: 60- lecie Parafii Putny – Wimbledon

7 grudnia w kościoła św. Jana Ewangelisty w Londynie obchodzono uroczystość 60- lecia powstania parafii Putny – Wimbledon. Mszy Świętej przewodniczył bp Wiesław Lechowicz w asyście Rektora Polskiej Misji Katolickiej ks. prał. Stefana Wylężka oraz byłego rektora ks. prał Tadeusza Kukli, proboszcza ks. Jerzego Prucnala oraz licznych księży Chrystusowców byłych duszpasterzy parafii. Na wspólne dziękczynienie przybyło wielu znakomitych gości i licznie zgromadzili się miejscowi parafianie. Po Mszy św. przedłużono wspólne świętowanie w sali parafialnej.
2019-12-09 10:47:04
miniaturka

Młodzi z Ameryki Łacińskiej chcą lepszej przyszłości

W Gwatemali odbywa się trzecie zgromadzenie ALAS. Alternatywę Społeczną dla Ameryki Łacińskiej czyli latynoamerykańską sieć fundacji Libera, założył Włoch, ks. Luigi Ciotti.
2019-12-09 11:51:04
miniaturka
play

Wśród adwentowych propozycji SalveNET nie tylko ks. Pawlukiewicz

Kanał SalveNET przygotował dla widzów krótkie konferencje ks. Jacka Grzybowskiego na temat, czym w ogóle jest paruzja.
2019-12-09 12:09:45
miniaturka

Zadaniem Kościoła jest głoszenie Ewangelii, a nie działalność społeczna

Kościół nie jest sklepem czy instytucją humanitarną, ale jest posłany, by nieść wszystkim Jezusa i Jego Ewangelię - podkreślił abp Salvatore Pennacchio w warszawskim sanktuarium Świętego Ojca Pio.
2019-12-09 12:27:12
miniaturka

Bp Milewski: kryzys Kościoła dotyczy także nas

Obecny kryzys Kościoła jest przede wszystkim kryzysem duchowieństwa - powiedział bp Mirosław Milewski do alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, którzy w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny złożyli kandydaturę do święceń.