Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-01-31 14:08
AC / KAI

Trwa nabór do Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Trwa nabór do 15. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, w którego finale niepełnosprawni wykonawcy występują ze znanymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Swój udział do jubileuszowej odsłony wydarzenia można zgłosić do 18 marca.

Autor/źródło: Pixabay, tobyherrmann, licencja: CC0

- Kiedy w 2005 roku, razem z Martą Kądzielą i Mateuszem Dzieduszyckim, wymyślałam ten festiwal, chciałam, by był on prawdziwy, poważny, w pełni profesjonalny, bez żadnych taryf ulgowych. Chyba się udało. Chociaż przed pierwszą edycją było też sporo obaw - wspomina Anna Dymna, której Fundacja "Mimo Wszystko" jest współorganizatorem festiwalu. Aktorka wskazuje, że nie wszyscy podchodzili z entuzjazmem do pomysłu, by osoby z niepełnosprawnościami prawdziwie ze sobą konkurowały. - A przecież osoby niepełnosprawne też mają ambicje, pasje, marzenia, chcą się rozwijać, doskonalić. Festiwal Zaczarowanej Piosenki sprawił, że widzimy po prostu śpiewających wspaniale ludzi, znane gwiazdy i te nieznane jeszcze, które właśnie przy profesjonalistach rodzą się, wspomagane ich światłem - wszelkie kalectwo, wózek, niepełnosprawność są unieważnione w tych momentach przez radość śpiewania - podkreśla znana aktorka.

W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne w wieku powyżej 10 lat, które posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności. Na festiwal zaproszeni są jedynie soliści - zespoły wokalne i muzyczne są wyłączone z rywalizacji. Wyróżniono dwie kategorie wiekowe: od 10 do 16 lat i powyżej 16 lat.

Zgłoszenia można nadsyłać do 18 marca na adres: Biuro Festiwalowe Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, Telewizja Polska, ul. J.P. Woronicza 17, 00-999 Warszawa (koniecznie z dopiskiem: Festiwal Zaczarowanej Piosenki).

Do dokumentów zgłoszeniowych należy dołączyć płytę DVD z nagraniem przedstawiającym wykonanie "na żywo" jednej piosenki z repertuaru polskojęzycznego. Na filmie dopuszczalny jest akompaniament, półplayback lub śpiew a capella. Materiał musi zawierać obraz i dźwięk oraz nie może być krótszy niż 2 minuty, ani dłuższy niż 6 minut.

W ramach pierwszej oceny organizatorzy wybiorą 32 osoby, który zakwalifikują się do półfinału, przewidzianego na 18 maja. Podczas przesłuchań w tym dniu zostanie wybranych 12 laureatów (po 6 z każdej kategorii), którzy wraz ze znanymi artystami polskiej sceny muzycznej wezmą udział w koncercie finałowym festiwalu, zaplanowanym na 15 czerwca w Krakowie.

Co ważne, w tym roku zmieniono nieco regulamin konkursu. Dotychczas „dorośli” laureaci konkursu nie mogli ponownie wziąć w nim udziału - obecnie laureaci z roku 2010 i lat wcześniejszych mogą ponownie wziąć udział w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

- Tym, którzy się wahają czy wysłać zgłoszenie, powiem krótko: trzeba z odwagą sięgać po swoje marzenia i cierpliwie je realizować. Czternaście edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki udowadnia to w pełni - zachęca do udziału Anna Dymna.

Laureaci finału w obu kategoriach otrzymają Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 24 tys. zł, 10 tys. zł i 5 tys. zł (pierwsza z nich w formie rocznego stypendium, pozostałe wypłacane jednorazowo).

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Telewizja Polska SA oraz Narodowe Centrum Kultury. Szczegółowe informacje o festiwalu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.mimowszystko.org.

luk / Kraków


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: muzyka, osoby niepełnosprawne, Anna Dymna, Fundacja Mimo Wszystko, Festiwal Zaczarowanej Piosenki