Strona główna
opoka.org.pl
2021-11-18 13:24
mk / Family News Service

Trwa kampania promująca duże rodziny „Dzieci zmieniają mój świat... na lepszy!”

Prawicowo-katolickie średniowiecze, brak wyobraźni, rezygnacja z kariery i realizacji pasji na rzecz całej gromadki dzieci? Nic z tego! Rodziny wielodzietne to nauka pokory, radość i różnorodność doświadczeń. Trwa kampania promująca duże rodziny.

Autor/źródło: Związek Dużych Rodzin 3 Plus YouTube

Ich codzienność jest zwyczajna, ale i wyjątkowa. Czy w dużej rodzinie jest więcej katarów, klocków na podłodze i kwiatów na parapecie? A czy rodzice wesołej gromadki mają jeszcze czas, aby pojechać w siną dal i mieć chwilę tylko dla siebie? Na te pytania odpowiada pełna humoru, trwająca ponad 60 sekund opowieść o przeżywaniu rodzicielstwa wraz z gromadką dzieci, które potrafią mieć szalone i niekonwencjonalne pomysły.

Promocja kultury rodzinności

„Chcemy tą kampanią zapoczątkować nową jakość przekazu o dużej rodzinie czyli pokazać jej prawdziwe oblicze, które jest w większości pozytywne, choć niepozbawione codziennych trudów, zmagań i wyrzeczeń. Chcemy normalizować postrzeganie dużych rodzin, w których żyje blisko 3,5 miliona osób. Realizując ten projekt, pragniemy wspierać kulturę rodzinności, pokazując jak ważną komórką społeczną jest rodzina” – mówi Judyta Kruk, rzecznik prasowy Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

Kampania stanowi pierwszą taką realizację Związku Rodzin „Trzy Plus” i została zrealizowana dzięki dofinansowaniu w ramach ministerialnego konkursu „Po pierwsze Rodzina” na rok 2021. Materiał pojawił się w mediach społecznościowych, a w akcję włączyły się duże rodziny.

Zwykłe niezwykłe życie

„Odkąd pamiętam zawsze chciałam mieć sporą gromadkę dzieci. Kiedy pytano mnie kim chcę zostać, odpowiadałam bez wahania: mamą i prawnikiem. Marzenia się spełniają. Pracuję w zawodzie i jestem mamą czwórki urwisów, których kocham nad życie. Ich pojawienie się nie przeszkodziło mi w karierze zawodowej, a wręcz przeciwnie. Jestem lepiej zorganizowana i żadnej pracy się nie boję” – mówi w rozmowie z Family News Service Iwona Puchała, szczęśliwa kobieta, mężatka i mama.

Family News Service

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-11-18 12:48:50
miniaturka
play

Niezwykła historia bł. Karoliny Kózkówny

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, działające w Gorlicach-Gliniku, nagrało historię bł. Karoliny Kózkówny i umieściło ją na kanale YouTube. 18 listopada przypada wspomnienie tej dzielnej dziewczyny, polskiej męczennicy.
2021-11-18 12:52:21
miniaturka

List biskupów polskich do niemieckich zmienił relacje między narodami

„Udzielamy wybaczenia i prosimy o nie” – to słowa listu, który 18 listopada 1965 roku został skierowany przez biskupów polskich do biskupów niemieckich. Pod tym przełomowym dokumentem podpisali się: kard. Wyszyński, kard. Wojtyła i polscy biskupi.
2021-11-18 13:23:03
miniaturka

Ks. Marcin Iżycki: Polacy są wyczuleni na pomoc potrzebującym

„W zeszłym roku organizowaliśmy zbiórkę na Bejrut, po tym katastrofalnym wybuchu w porcie. A było to robione w trudnej sytuacji pandemicznej przecież także w Polsce. Zebraliśmy łącznie 10 mln zł, czyli więcej nawet niż przed pandemią” – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.
2021-11-18 14:59:13
miniaturka

„To jest albo święty, albo idiota!” Przed beatyfikacją ks. Jana Machy

„Dobrze odnosił się do swoich oprawców. Jeden z gestapowców widząc, że ks. Jan nie pomstuje na znęcających się nad nim oprawców, powiedział o nim: „To jest albo święty albo idiota!” – mówi ks. Damian Bednarski, postulator w procesie beatyfikacyjnym śląskiego męczennika.
2021-11-18 15:02:08
miniaturka

PepsiCo i Fundacja PepsiCo zawiązują partnerstwo z Polskim Czerwonym Krzyżem

PepsiCo, Fundacja PepsiCo i Polski Czerwony Krzyż zajmą się problemem braku bezpieczeństwa żywnościowego w społecznościach najbardziej dotkniętych pandemią Covid-19. Na program Fundacja PepsiCo przeznaczy 230 tys. dolarów amerykańskich co zapewni około 180 tys. posiłków potrzebującym – dzieciom, seniorom, osobom samotnym oraz rodzinom wielodzietnym.
2021-11-18 15:13:07
miniaturka

PGE wspiera renowację Starych Powązek

Fundacja PGE wsparła wykonanie replik latarni gazowych na cmentarzu na Starych Powązkach w Warszawie. Latarnie zostaną wykonane zgodnie ze wzorem z 1856 roku.