Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-13 08:59
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Trwa druga edycja Mostu Modlitewnego

Trwa druga edycja Mostu Modlitewnego. Inicjatywa Biura Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Episkopacie Polski polega na współpracy konkretnej polskiej parafii z parafią syberyjską.

Autor/źródło: Flickr / BP KEP

Chodzi na pierwszym miejscu o wzajemne wspieranie się w modlitwie - powiedział ks. Leszek Kryża, dyrektor Biura Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

„Taką mamy ideę, żeby te parafie trochę żyły tymi wydarzeniami, którymi żyją aktualnie te bratnie wspólnoty i żeby te wszystkie wydarzenia omadlały i żeby był taki stały kontakt – mówi ks. Kryża. – Po drugie chcielibyśmy doprowadzić do takiej sytuacji, i to już miało miejsce w tej pierwszej edycji, kiedy grupy na przykład młodzieży z Syberii przyjeżdżają tutaj do parafii w Polsce, następuje wymiana dzieci, wymiana młodzieży, wymiana dorosłych”.

Na razie w inicjatywę włączyło się 13 parafii, m.in. z archidiecezji wrocławskiej, warszawskiej i z diecezji pelplińskiej.


Źródło: Rafał Łączny dla www.vaticannews.va

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-05-13 07:37:43
miniaturka

Pakistan: lekcje Koranu obowiązkowe także dla katolików

Wspólnota chrześcijańska i inne mniejszości religijne w pakistańskiej prowincji Pendżab są zaniepokojone nowym dyskryminującym projektem prawa, zaaprobowanym przez miejscowy parlament.
2018-05-13 08:15:57
miniaturka

Papież do Kręgu św. Piotra: jesteście życiodajnym źródłem miłosierdzia

Papież Franciszek podziękował członkom rzymskiego „Kręgu św. Piotra” – „Circolo San Pietro” za ich codzienną, wytrwałą służbę na rzecz potrzebujących. Wskazał, że są oni życiodajnym źródłem miłosierdzia.
2018-05-13 08:28:31
miniaturka

Od wtorku nadzwyczajne posiedzenie episkopatu Chile z Papieżem

Trzy dni przeznaczył Ojciec Święty na spotkania z episkopatem Chile. Rozpoczną się one we wtorek, weźmie w nich udział 31 biskupów diecezjalnych, pomocniczych i emerytowanych.
2018-05-13 10:16:28
miniaturka
play

Dzieciństwo, które przemienia - Stefek i Lolek

Czy można Prymasa Tysiąclecia nazywać „Stefkiem”, a Papieża Polaka „Lolkiem”? Jak wyglądało dzieciństwo tych dwóch ważnych osób? W jaki sposób mówić o nich dzieciom? - opowiada Piotr Kordyasz.
2018-05-13 12:25:29
miniaturka

Dziś w Kościele uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Kościół wyznaje wiarę, że Jezus Chrystus po swojej męce, która przyniosła światu odkupienie, zasiada po prawicy Boga Ojca, jednocześnie wynosząc naturę człowieka do godności nieba.
2018-05-13 13:13:27
miniaturka

Uroczystości ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika

Rozważania o demokracji w rozumieniu katolickiej nauki społecznej były treścią homilii, jaką wygłosił abp Stanisław Gądecki w Bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa na Skałce w Krakowie.