Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-13 08:59
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Trwa druga edycja Mostu Modlitewnego

Trwa druga edycja Mostu Modlitewnego. Inicjatywa Biura Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Episkopacie Polski polega na współpracy konkretnej polskiej parafii z parafią syberyjską.

Autor/źródło: Flickr / BP KEP

Chodzi na pierwszym miejscu o wzajemne wspieranie się w modlitwie - powiedział ks. Leszek Kryża, dyrektor Biura Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

„Taką mamy ideę, żeby te parafie trochę żyły tymi wydarzeniami, którymi żyją aktualnie te bratnie wspólnoty i żeby te wszystkie wydarzenia omadlały i żeby był taki stały kontakt – mówi ks. Kryża. – Po drugie chcielibyśmy doprowadzić do takiej sytuacji, i to już miało miejsce w tej pierwszej edycji, kiedy grupy na przykład młodzieży z Syberii przyjeżdżają tutaj do parafii w Polsce, następuje wymiana dzieci, wymiana młodzieży, wymiana dorosłych”.

Na razie w inicjatywę włączyło się 13 parafii, m.in. z archidiecezji wrocławskiej, warszawskiej i z diecezji pelplińskiej.


Źródło: Rafał Łączny dla www.vaticannews.va

Linki zewnętrzne:


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: modlitwa, pomoc kościołowi na wschodzie, ks. Leszek Kryża, Most Modlitewny, Syberia, episkopat Polski