Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-25 15:16
S. Zielińska / Fundacja In Blessed Art

Trwa akcja Zbiórka z Emmanuelem

Organizowana przez Fundację In Blessed Art "Zbiórka z Emmanuelem" ma za zadanie zebrać słodycze i dary szkolne by dostarczyć je do dzieci żyjących w strefie trwającego od 4 lat konfliktu zbrojnego w Ukrainie.

Dzieci kompletnie nie rozumieją dlaczego bieda, dlaczego wojna, zła polityka... Chcą się skupić na swoich marzeniach, zabawach, odrabianiu lekcji!  Mała paczka to chwila zapomnienia o tym co wokół! - piszą organizatorzy akcji zachęcając do wzięcia udziału w akcji zbiórki darów dla dzieci na Ukrainie.

Dlaczego tylko takie dary?  Słodycze są chwilą zapomnienia, a przybory szkolne szansą rozwoju, zabawy. Te dzieci żyją w ciągłej traumie biedy i wojny. Dla mnich czekolada i farbki to chwila normalnego świata! 

To dzieci! Taki mały dar przypomina im o tym, że na świecie jest pokój, zabawa, marzenia… Jest pamiętany do końca życia i może nadać mu nową siłę.

To jest niesamowite ile dobrego możemy zrobić. Zmienić czyjś świat choć na chwilę, a czasem na całe życie - małym gestem. Trzeci raz organizujemy zbiórkę dla dzieci w Ukrainie, których życie toczy się w cieniu trwającego wokół konfliktu zbrojnego, biedy, utraty rodzica. Potrzebują gestów wsparcia, przypominania o tym, że istnieje świat bez wojny, gdzie ludzie sobie pomagają i pamiętają o sobie. Wojny nie zatrzymamy. To prawda. Możemy dać chwilę zapomnienia o niej dzieciom.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: inblessedart.pl


Zbiórka ma charakter publiczny i jest zgłoszona pod numerem 2018/143/OR. Trwa do 15 lutego 2018 roku.


Źródło: Fundacja In Blessed Art

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2018-01-25 13:41:04
miniaturka
play

Powołani do niezwykłej Akcji

Akcja Katolicka ma w swojej nazwie dynamizm, działanie, czyn, ale to działanie musi wyrastać z duchowego korzenia. - mówiła Katarzyna Jasińska w programie Temat Dnia Salve TV.
2018-01-25 14:25:19
miniaturka

Tyle dobra – koncert pamięci o. Jana Góry

Wspólnota Lednica 2000 zaprasza na koncert „Tyle dobra”, organizowany zawsze w okolicach urodzin i imienin o. Jana. W tym roku świętowałby 70-te. W domu na Polach Lednickich zabrzmi orkiestra i zatańczy balet.
2018-01-25 15:00:53
miniaturka

Sejm: wystawa o kard. Adamie Kozłowieckim SJ

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński otworzył dziś w Sejmie wystawę „In nomine Domini. Misjonarze Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007)”.
2018-01-25 15:50:30
miniaturka

Portugalia: pierwsze posiedzenie komisji CCEE ds. duszpasterstwa społecznego

W Sintrze koło Lizbony odbyło się 24 stycznia pierwsze posiedzenie komisji ds. duszpasterstwa społecznego, działającej w ramach Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE).
2018-01-25 18:25:15
miniaturka

Papież: naszym zadaniem świadczenie o obecności Boga w świecie

W pełnej pokorze prośmy naszego Pana Jezusa Chrystusa, abyśmy my, chrześcijanie całego świata, dzięki Jego łasce, mogli być narzędziami pokoju. - mówił dziś Papież do delegacji z Finlandii.
2018-01-25 18:39:44
miniaturka

Łotwa: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan to na Łotwie ważny moment dla tamtejszych wyznawców Chrystusa. Chodzi nie tylko o zamanifestowanie woli jedności, ale również obecności chrześcijańskiej wiary w zlaicyzowanym społeczeństwie.