Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-02 11:05
AC / TGV/ Media OutReach/ PAP

True Global Ventures 4 Plus zakończył nadsubskrypcją rundę 100 milionów USD

True Global Ventures 4 Plus, pierwszy na świecie globalny fundusz kapitałowy blockchain, zakończył nadsubskrypcją rundę 100 milionów USD.

Autor/źródło: True Global Ventures

Fundusz Venture Capital inwestujący w późnych fazach rozwoju w seryjnych przedsiębiorców tworzących spółki blockchain.

SINGAPUR – Media OutReach - 2 września, 2021 - True Global Ventures (TGV) ogłosił nadsubskrypcję w niedawno zamkniętym funduszu True Global Ventures 4 Plus (TGV 4 Plus), pierwszym na świecie globalnym funduszu inwestującym w kapitał spółek blockchainowych - przekraczając 100 milionów USD. Fundusz skupia się na inwestycjach na późnych etapach rozwoju (serie B/C) w czterech obszarach: rozrywka, infrastruktura blockchain, usługi finansowe, analiza danych oraz AI.

TGV 4 Plus dotychczas zainwestował w pięć spółek o znaczącym wzroście wartości oraz skali prowadzonej działalności: Animoca Brands, posiadającego status jednorożca światowego lidera gier “Play-to-Earn” opartych na blockchain oraz NFT; Forge Global, globalnego lidera rynków wtórnych udziałów i akcji; The Sandbox, światowego gracza w obszarze Gaming Metaverse; Canada Computational Unlimited, przedsiębiorstwo wydobywające bitcoiny bazujące na energii odnawialnej oraz QuantumRock, czołowego zarządzającego aktywami bazującego na AI.

Eric Munson, CIO oraz założyciel Adit Ventures powiedział, „jesteśmy pod wrażeniem doboru odważnych przedsiębiorców oraz unikalnych okazji inwestycyjnych TGV na całym świecie, co zapewnia unikalne zwroty z inwestycji dla nas i naszych partnerów inwestycyjnych”.

Instytucje finansowe, dążąc do szerszego stosowania NFT, wdrażania rozwiązań blockchain w przedsiębiorstwach i na potrzeby zarządzania tożsamością, walut cyfrowych i rozproszonych finansów (DeFi), stanowią kluczowy czynnik wzrostu. Zastosowania komercyjne technologii rozproszonych rejestrów (DLT) umożliwi szybszą szeroką adaptację walut cyfrowych.

Wraz z rosnącym uznaniem dla przedsiębiorstw w obszarze blockchain jako klasy aktywów, po uruchomieniu TGV 4 Plus, TGV planuje kolejne rundy finansowania kapitałowego.

40 partnerów TGV 4 Plus wniosło 27% kapitału. Wraz z przedsiębiorcami, aniołami biznesu, family offices i inwestorami instytucjonalnymi, wielu z nich z prawem do koinwestycji w przyszłych rundach kapitałowych, partnerzy pomagają spółkom portfelowym w relacjach handlowych, promocji inwestycji, kontaktach z funduszami VC, Private Equity i pożyczkodawcami w celu refinansowania, a także w przejęciach i wyjściach z inwestycji.

„Zespół TGV prezentuje niesamowitą wartość dodaną dla spółek portfelowych, pomagając im nie tylko w pozyskiwaniu klientów, ale także w pozyskiwaniu finansowania w kolejnych rundach i ostatecznie w wychodzeniu z inwestycji”, powiedział Howard Morgan, prezes B Capital Group i współzałożyciel First Round Capital.

Konrad Wawruch, polski partner TGV i wiceprezes zarządu 7bulls.com, uważa, że jest to świetny czas dla blockchain w Europie Centralnej ze względu na doskonałe zespoły pracujące nad technologią oraz synergię z szybko rosnącym sektorem gier. Wysiłki administracji publicznej oraz twórców ekosystemu, mające na celu wspieranie i zachęcanie startupów, napędzanie adopcji przez administrację oraz inicjatywy finansowania na wczesnym etapie rozwoju oznaczają, że rośnie liczba regionalnych startupów blockchainowych i TGV ma nadzieję na bliską współpracę z nimi w nadchodzących latach.

57. Konferencja True Global Ventures odbędzie się 16 września 2021, szczegóły na stronie  www.tgv4plus.com.

O True Global Ventures

True Global Ventures (TGV) jest globalnym funduszem VC zbudowanym przez grupę seryjnych przedsiębiorców, z doświadczeniem w inwestowaniu własnych środków oraz środków inwestorów, w przedsięwzięcia na wczesnym i późniejszym etapie prowadzone także przez seryjnych przedsiębiorców. Spółki portfelowe wykorzystują technologię, dane, sztuczną inteligencję i blockchain do budowania przewagi konkurencyjnej i wprowadzania zmian w oparciu o sprawdzone produkty. TGV jest obecne w 20 miastach, m.in. w Singapurze, Hongkongu, Dubaju, Sztokholmie, Paryżu, Nowym Jorku, San Francisco i Warszawie. Odwiedź nas na stronie www.tgv4plus.com lub na profilach LinkedIn oraz Twitter.

Źródło: TGV

Źródło informacji: Media OutReach

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-02 10:53:46
miniaturka

Badanie: Polacy oszczędzają najczęściej na podróże, remonty i kupno auta

Polacy najczęściej oszczędzają na podróże (42 proc.), remonty mieszkań (37 proc.), zakup auta (34 proc.) oraz zdrowie lub leczenie i zakup nieruchomości (po 28 proc.) – wynika z badania przeprowadzonego dla Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami (IZFiA).
2021-09-02 11:25:13
miniaturka

Lekarze: nie udało nam się pomóc afgańskim chłopcom

W czwartek potwierdzono śmierć mózgu u pięcioletniego Afgańczyka, który zatruł się grzybami; stwierdzono zgon dziecka. Rokowanie co do przeżycia 6-latka jest niepomyślne. Wykonane zostaną badania potwierdzające śmierć jego mózgu. Nie udało nam się pomóc obu chłopcom – poinformowali lekarze.
2021-09-02 11:37:54
miniaturka

Papieski wywiad: korupcja w Watykanie, Msza łacińska, Afganistan i Chiny

Wczorajszy wywiad z Papieżem Franciszkiem porusza wiele tematów, nurtujących katolików w ostatnich miesiącach. Należą do nich m.in. skandale finansowe w Watykanie, racje stojące za Traditionis custodes, problemy związane z Afganistanem i Chinami oraz zachodnią cywilizacją wrogą życiu
2021-09-02 12:26:18
miniaturka

Korea Południowa: odnaleziono szczątki pierwszych męczenników

Relikwie błogosławionego Paula Yun Ji-chunga i dwóch jego towarzyszy, męczenników z Korei, zostały zidentyfikowane za pomocą testów DNA, ogłosiła w środę diecezja Jeonju. Trwające wiele miesięcy śledztwo obejmowało także badania historyczne.
2021-09-02 13:41:07
miniaturka

Międzynarodowy muzyczny projekt „Decalogue”

Międzynarodowy muzyczny projekt „Decalogue” inspirowany dziesięciorgiem przykazań zostanie zaprezentowany w sobotę 11 września na Stadionie Orła w Łodzi. Wystąpią m.in. Tony Melendez, o. Stan Fortuna, Marika, Krzysztof Iwaneczko i Józef Skrzek.
2021-09-02 14:08:58
miniaturka

USA: Sukces obrońców życia w Teksasie! Zakaz aborcji po wykryciu bicia serca dziecka

Ustawa, zakazująca aborcji od momentu, gdy można wykryć bicie serca dziecka – czyli od ok. 6 tygodnia ciąży – weszła w życie 1 września. Obrońcy życia nie kryją radości, aborcjoniści zapowiadają kolejne pozwy. Jedna z sieci aborcyjnych 31 sierpnia była czynna do północy.