Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-07 08:54
AC / BP KEP

Transmisja z święceń biskupa nominata Andrzeja Iwaneckiego

Dziś o godz. 12.30 w katedrze gliwickiej, w Święto Chrztu Pańskiego, biskup nominat Andrzej Iwanecki otrzyma święcenia biskupie. Transmisję przeprowadzi gliwicka TV Imperium.

Autor/źródło: xbk, licencja: CC0

Transmisję z uroczystości z udziałem nuncjusza apostolskiego abp. Salvatore Pennacchio, metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca i innych przedstawicieli Episkopatu Polski będzie można znaleźć na stronie gliwickiej TV Imperium: tvimperium.pl.

***

Biskup nominat Andrzej Iwanecki urodził się 3 listopada 1960 r. w Siemianowicach Śląskich. W latach 1979–1986 studiował w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Krakowie, które później zostało przeniesione do Katowic. W czasie studiów odbył obowiązkowy rok pracy w kopalni „Siemianowice”. 27 marca 1986 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk bp. Damiana Zimonia.

Nowy biskup pomocniczy wybrał jako hasło biskupie zawołanie „Jezus jest Panem”. Podkreśla, że w swojej posłudze chce kierować się przede wszystkim zaufaniem do Boga i realizować Jego wolę.

diec.gliwicka/BP KEP, episkopat.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: biskupi, transmisja, episkopat, święcenia biskupie, bp Andrzej Iwanecki