Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-30 10:59
MG / PAP

Totalizator Sportowy przekazał oddział intensywnej opieki medycznej Szpitalowi w Radomiu

Totalizator Sportowy wyremontował i wyposażył Oddział Wzmożonego Nadzoru z 20 łóżkami respiratorowymi Szpitala Tymczasowego w Radomiu. Jest to ostatni etap prac w ramach organizacji placówki mającej na celu zapewnienie dodatkowego wsparcia w leczeniu pacjentów chorych na COVID-19.

Autor/źródło: Totalizator Sportowy - OIOM Szpitala Tymczasowego w Radomiu po adaptacji

W marcu tego roku Totalizator Sportowy wykonał prace adaptacyjne w nowym budynku Centrum Rehabilitacji przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, które umożliwiły jednoczesne leczenie 80 pacjentów zakażonych koronawirusem. Moment przekazania łóżek zbiegł się ze szczytem zachorowań podczas wiosennej fali pandemii, pozwalając tym samym na odciążenie wojewódzkiego systemu ochrony zdrowia. Równolegle Totalizator Sportowy rozpoczął remont kapitalny wskazanego oddziału Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przeznaczonego na oddział odpowiadający standardom intensywnej opieki medycznej. 30 kwietnia ukończono prace, przekazując w pełni wyposażony nowoczesny Oddział Wzmożonego Nadzoru z łóżkami respiratorowymi gotowy przyjąć 20 pacjentów z COVID-19.


„Totalizator Sportowy dołożył wszelkich starań, by organizacja Szpitala Tymczasowego w Radomiu przebiegła sprawnie. Było to przedsięwzięcie na dużą skalę, które wymagało gruntownych prac remontowych w budynku głównym szpitala macierzystego oraz zakupu wyposażenia i sprzętu dla oddziału covidowego oraz oddziału intensywnej opieki medycznej. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt oraz dyrekcji radomskiej placówki. Wierzę, że dzięki działaniom naszej spółki pacjenci dotknięci koronawirusem otrzymują i nadal będą otrzymywać niezbędną pomoc” – podsumował działania Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.


Podczas tworzenia Oddziału Wzmożonego Nadzoru z 20 łóżkami respiratorowymi Totalizator Sportowy przeprowadził remont generalny powierzchni 615 m2. Obejmował on zarówno prace demontażowe, jak i wprowadzenie nowych elementów budowlanych oraz nowe instalacje. Dzięki wykonanej przez spółkę adaptacji przestrzeń ta będzie służyć mieszkańcom Radomia przez kolejne lata.


„Organizacja Szpitala Tymczasowego w Radomiu była dużym przedsięwzięciem, które wymagało od Totalizatora Sportowego nadzwyczajnej sprawności w działaniu. Jestem dumny, że udało nam się w 12 tygodni przeprowadzić remont generalny, który w normalnych warunkach mógłby trwać nawet 12 miesięcy. Łącznie zorganizowaliśmy również 286 dostaw wyposażenia do radomskiej placówki. Zaangażowanych w ten projekt było ponad 70 pracowników Totalizatora Sportowego, których ciężka praca przyniosła godne podziwu efekty” – skomentował Dominik Nowacki, kierujący zespołem ds.

organizacji Szpitala Tymczasowego w Radomiu z ramienia Totalizatora Sportowego.


Ze względu na umieszczenie oddziału intensywnej terapii w już funkcjonującym budynku Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zakres prac był znacząco większy niż podczas prowadzenia poprzedniego etapu organizacji Szpitala Tymczasowego w nowym budynku. W tym wypadku montaż nowych instalacji, konieczność dokonywania bieżących odkrywek oraz równoległe projektowanie rozwiązań docelowych wpłynęły na stopień skomplikowania prowadzonej adaptacji tej części Szpitala Tymczasowego oraz termin jej oddania do użytku.


Totalizator Sportowy od samego początku pandemii COVID-19 wspierał polską służbę zdrowia w walce z koronawirusem i jego skutkami. Spółka w 2020 roku przeznaczyła na ten cel ponad 25 mln złotych. Środki pochodzą przede wszystkim z programu przekazywania 10 procent ze sprzedaży online produktów LOTTO.


Totalizator Sportowy przekazał również za pośrednictwem Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej w formie darowizny 91 samochodów służących placówkom medycznym, którym niezbędne są środki transportu.


KONTAKT:


Biuro Rzecznika Prasowego


tel. 22 518 22 50


email: biuroprasowe@totalizator.pl


www.lotto.pl


www.totalizator.pl


www.twitter.com/totalizator_sp   


Źródło informacji: Totalizator SportowyLogo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-30 14:41:55
miniaturka

Region Trójmorza potrzebuje dwa razy więcej pieniędzy na digitalizację niż na transport

Potrzebujemy dwa razy więcej pieniędzy na infrastrukturę teleinformatyczną w porównaniu do tego, co musimy wydać na transport - podkreśliła Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK w czwartek na konferencji dot. Funduszu Trójmorza w Tallinie.
2021-04-30 15:28:59
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią.

Uczniom Chrystusa nie przychodziła łatwo wiara i trzeba było długiej Jego pracy, a także światła Ducha Świętego, aby w niej wzrastali. Także i nasza droga wiary wymaga trudu i wytrwałości - a przede wszystkim słuchania głosu Pana
2021-04-30 15:38:55
miniaturka

Covid wyniszcza Indie, biedni ufają Opatrzności

Dla mieszkańców Indii zachowywanie dystansu społecznego jest czymś niezrozumiałym, jest sprzeczne z ich kulturą. A dla ludzi biednych, żyjących w slumsach jest to praktycznie niewykonalne – wskazuje ks. Laurent Bissara, francuski misjonarz posługujący w Kalkucie.
2021-05-01 09:21:28
miniaturka

Zmniejsza się liczba chorych na COVID-19 przebywających w szpitalach

W szpitalach zmniejsza się liczba chorych na COVID-19. W piątek hospitalizowanych było 23,4 tys. pacjentów, czyli ponad 5,5 tys. mniej niż tydzień temu. 2,8 tys. pacjentów korzystało z respiratorów, to też mniej niż przed tygodniem.
2021-05-01 09:43:15
miniaturka

Rusza akcja „Zaszczep się w majówkę” – w mobilnych punktach, bez zapisów

Wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19, mający aktywne e-skierowanie, mogą od soboty do poniedziałku zaszczepić się w mobilnych punktach bez wcześniejszego umawiania się. Otrzymają jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.
2021-05-01 09:49:33
miniaturka

Bp Galbas o Kongresie Katolików i Katoliczek: jestem pomiędzy zachwyceniem a odrzuceniem

„Tematy poruszane na Kongresie są obecne w wielu innych środowiskach. Nie tylko są tam dyskutowane, ale także omadlane. Głos Kongresu jest więc na pewno ważny, ale nie wyłączny” – mówi bp Adrian Galbas, przewodniczący Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich.