Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-28 10:24
mk

Tokio 2020: sukces wioślarek i pierwszy medal dla Polski! „Walczymy tu dla was”

Wioślarska czwórka podwójna kobiet – Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann – zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich. Zawodniczki zaapelowały do kibiców, by przestali hejtować polskich sportowców startujących w Tokio.

Autor/źródło: Twitter /TeamORLEN

„Polki przez większą część dystansu zajmowały trzecie miejsce, ale na ostatnich 500 metrach wyprzedziły słabnące Niemki. Chinki wygrały z ogromną przewagą nad resztą stawki, niemal od początku wyścigu będąc poza zasięgiem reszty. Na trzeciej pozycji finiszowały dość niespodziewanie Australijki” – opisuje rywalizację portal TVP Info.

„Sama jestem w szoku. Wyszłyśmy daleko, ale dopłynęłyśmy drugie. Było w nas wiele wiary w to, co możemy. Wyprzedziłyśmy Niemki, Holenderki... Zrobiłyśmy wszystko, na co nas stać. Jesteśmy bardzo szczęśliwe” – mówiła w rozmowie z TVP Sport Maria Sajdak.

„Piękne uczucie. Myślę, że w żadnej innej konfiguracji by się nie udało. Jesteśmy jak taka lokomotywa, która dziś się trochę wolniej rozpędzała, ale w końcu udało nam się złapać odpowiednie tempo” – dodała Agnieszka Kobus-Zawojska.

Zaapelowały też o zaprzestanie ataków na polskich sportowców. „Mamy apel do kibiców: przestańcie hejtować. Sportowcy robią wszystko, co w ich mocy. Mamy nadzieję, że dodamy otuchy wszystkim startującym zawodnikom. To wielki honor startować z Orzełkiem na piersi, to wielkie wyróżnienie. Walczymy tu dla was” – przekonywała Maria Sajdak.

Źródło: tvp.info

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-28 08:56:50
miniaturka

Weterani powstania warszawskiego: cieszymy się, że pamięć o powstaniu wciąż istnieje

Cieszę się, że pamięta się o poległych, którzy poszli do walki bez żadnego własnego interesu, poza chęcią oswobodzenia ojczyzny – powiedział Jerzy Mindziukiewicz „Jur” podczas konferencji prasowej zapowiadającej obchody 77. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.
2021-07-28 10:07:11
miniaturka

Ks. Dziewiecki: czas pandemii pogłębia problemy alkoholowe

Czas pandemii pogłębia problemy alkoholowe – ocenił ks. Marek Dziewiecki, komentując dane Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomiu. Wynika z nich, że w 2020 r. radomianie na alkohol wydali rekordową ilość pieniędzy, bo aż 237 mln złotych. Wzrost wydatków odnotowano również w całym kraju.
2021-07-28 10:18:07
miniaturka

Bp Barron: „Imagine” Lennona to jedna z najgorszych piosenek wszechczasów

„Podczas ceremonii otwarcia Olimpiady w Tokio zabrzmiała jedna z najgorszych piosenek pop wszechczasów: Mówię o «Imagine» Johna Lennona, śpiewanej przez duży chór dziecięcy i całą masę gwiazd” – napisał w felietonie dla New York Post bp Robert Barron.
2021-07-28 10:42:49
miniaturka

Sardynia: gigantyczne pożary, Caritas wspiera pogorzelców

Kościół na Sardynii utworzył kryzysowy fundusz solidarnościowy dla pogorzelców. Na południu tej włoskiej wyspy od kilku dni trwa bezprecedensowa katastrofa. Gigantyczny pożar strawił ponad 20 tys. hektarów obszarów leśnych i rolnych. Zniszczone są domy, gospodarstwa i uprawy. Ewakuowano kilka tysięcy osób.
2021-07-28 10:46:46
miniaturka

„To nie event, tylko wydarzenie duchowe”. Ida Nowakowska o chrzcie swojego syna

Ida Nowakowska, tancerka i prezenterka telewizyjna, przygotowuje się do chrztu syna. „Jestem osobą wierzącą – z czego jestem dumna, bo to jest prawie najważniejsza rzecz w moim życiu. Tak też chciałabym wychowywać mojego synka” – powiedziała. Zaznaczyła, że chrzest to nie tylko event, ale przeżycie duchowe.
2021-07-28 11:25:40
miniaturka

Poznawanie świata, rozwój, zabawa, wartości... Co dobrego baśnie mogą dać dzieciom?

Dlaczego baśnie warto mieć w domu i je wykorzystywać? Na to pytanie odpowiada ks. dr Janusz Stańczuk, redaktor naczelny miesięcznika „Tak Rodzinie”, autor baśni i opowiadań. Jego baśnie są przekazem świata wartości, który jest spójny ze światem wiary.