Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-17 10:54
AC / Salve TV

To dzieje się na Pradze Północ

- Tylko wolny człowiek jest w stanie tworzyć - mówi Weronika Pietrzak z Fundacji Twoja Pasja i z zespołu Hope4Street.

- Tylko wolny człowiek jest w stanie tworzyć. Bardzo często, gdy prowadzę zajęcia z dzieciakami, spotykam się z tym, że słyszę, że mówią "nie umiem, wstydzę się". Wtedy im mówię, że wstydzić się można tylko złych rzeczy, a o tych dobrych rzeczach trzeba głośno mówić, dlatego festiwal nazywa się Say it Loud. Chodzi o to, żebyśmy my, młodzi ludzie, mówili językiem sztuki - opowiadała Weronika Pietrzak z Fundacji Twoja Pasja i z zespołu Hope4Street.

- Festiwal jest ważny dla Pragi, ponieważ chodzi o to, żeby wyciągnąć nas z tych bram, z tych środowisk, żeby dzieciaki zainspirowały się czymś innym - żeby to wszystko (co patologiczne), zastąpiły sztuką, malowaniem, muzyką, czy nawet jazdą na deskorolce - dodawała.

- Kiedyś też byłam w tych bramach, robiłam to samo, co te dzieciaki i wiem, że nie warto, że można to czymś innym zastąpić. Dzięki muzyce, dzięki tańcu odnalazłam samą siebie i wiem, co chcę robić w życiu - podkreślała.

- My budujemy to, co dzieje się na Pradze Północ - mówiła.

Festiwal Say it Loud odbywa się 22 września o g. 12:00 w Muzeum Warszawskiej Pragi.

WIĘCEJ: Wydarzenie na Facebooku


źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-17 09:39:04
miniaturka
play

#SłowoOPsalmach - 30 września 2018

Komentarz do psalmu responsoryjnego na 30 września 2018
2018-09-17 09:54:55
miniaturka

Niemcy: biskupi przepraszają za przypadki molestowania

Niemieccy biskupi przepraszają za przypadki molestowania przez duchownych. Coraz więcej ordynariuszy zabiera publicznie głos w tej sprawie, kierując słowa skruchy do swoich diecezjan oraz do wszystkich ludzi dotkniętych pedofilią w Kościele.
2018-09-17 10:21:18
miniaturka

By nie zabrakło nam nadziei

Podczas XXVI Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej abp Jędraszewski podkreślił, że ważna jest codzienna modlitwa rodziców i dzieci, uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. i lekcjach religii.
2018-09-17 11:30:03
miniaturka

Brazylia: młodzież napisała list do Franciszka

Młodzież z brazylijskiej Amazonii napisała list do Papieża Franciszka. Jest on owocem trzydniowego spotkania w Manaus, przygotowującego do Synodu poświęconego Amazonii, który odbędzie się w przyszłym roku.
2018-09-17 11:56:47
miniaturka

Msza św. z okazji 80. rocznicy otwarcia Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

24 września o godz. 17.00 uroczystej Mszy św. z okazji 80. rocznicy otwarcia Muzeum Archidiecezji Warszawskiej będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.
2018-09-17 12:24:41
miniaturka

Europa musi rozwijać ducha wzajemnego zrozumienia i współpracy

Konieczność współpracy pomiędzy Kościołami w Europie, wzmacniania wspólnoty, formacji duchowej, świadectwa i ewangelizacji podkreślili Biskupi Rady Konferencji Episkopatów Europy w komunikacie wydanym po obradach, które odbyły się w Poznaniu.