Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-23 13:33
mk

Teksas: więcej kobiet w klinikach ciążowych pro-life i proaborcyjne działania korporacji

Już trzy tygodnie po wejściu w życie nowych antyaborcyjnych przepisów w amerykańskim stanie Teksas przychodnie ciążowe działające w duchu pro-life zanotowały wzrost o co najmniej 30 procent. W klinikach aborcyjnych ruch spadł natomiast nawet o 80 procent.

Autor/źródło: unsplash.com

„Myślę, że potrzeba placówek o misji takiej jak nasza jest teraz jeszcze większa, ponieważ dzięki Bogu, będzie się rodzić więcej dzieci i dlatego istnieje potrzeba zwiększenia stałego wsparcia dla mam” – mówi dyrektor kliniki pro-life Loreto House, Randy Bollig.

Obowiązujące od 1 września w Teksasie prawo zabrania aborcji po wykryciu bicia serca nienarodzonego dziecka, czyli od ok. 6 tygodnia ciąży.

Działający charytatywnie ośrodek Loreto House odnotowuje obecnie prawie 30-procentowy wzrost zainteresowania jego usługami. Po pomoc w kryzysowej ciąży zgłasza się ok. 45 kobiet dziennie.

Wzrost zainteresowania usługami przychodni ciążowych to zresztą szerszy trend, który wzmógł się jeszcze za prezydentury Donalda Trumpa. Zjawisko wzmacnia także trwający kryzys na południowej granicy USA – po pomoc zgłaszają się także nielegalne imigrantki.

Z drugiej strony wprowadzone w Teksasie prawo wywołuje sprzeciw biznesowych gigantów, nie tylko prowadzących kliniki aborcyjne. Firmy Uber i Lyft zapowiedziały finansowanie procesów sądowych pracowników, którzy – ich zdaniem – mogliby zostać oskarżeni o współudział w aborcji.

Grupa Match, będąca właścicielem aplikacji Match.com i Tinder, zapowiedziała, że będzie finansować swoim pracowniczkom podróże w celu dokonania aborcji poza Teksasem. Firma Salesforce zapowiedziała natomiast, że zorganizuje przeprowadzkę pracownikom, którzy będą chcieli opuścić Teksas.

„Myślę, że te firmy kierują się czymś więcej niż tylko ideologią. Myślę, że działa tutaj coś głębszego. Społeczeństwo USA, w tym gospodarka, zreorganizowało się wokół łatwej dostępności aborcji. Firmy zarabiają, bezpośrednio i pośrednio, na dostępności licencji na aborcję” – pisze na łamach National Catholic Register dr Jennifer Roback Morse, założycielka Ruth Institute.

Źródło: DoRzeczy.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-23 12:57:49
miniaturka

„Pokój jest prostotą ducha”. Ojciec Pio jako przewodnik dusz

Ojciec Pio nazywany był przez wielu przewodnikiem dusz. Jego niezwykły charyzmat wglądu w serce człowieka pomagał mu odróżniać prawdziwie dobro od zła. Jak pomagał ludziom? Co sam przeżywał mistyk z Peietrelciny? Odkryj osobiste notatki ojca Pio zgormadzone przez jego współbraci.
2021-09-23 13:23:58
miniaturka

Fundacja PGE zaprasza na koncert i wystawę „Warszawa - Miasto Bohaterów”

25 września na pl. Piłsudskiego odbędzie się koncert „Warszawa - Miasto Bohaterów”. To hołd oddany wszystkim mieszkańcom stolicy, których bohaterstwo i odwaga w czasie okupacji niemieckiej są często zapominane. Koncert oraz wystawa zostały przygotowane przez TPE we współpracy z Fundacją PGE w ramach projektu „Tablice Pamięci”.
2021-09-23 13:24:26
miniaturka

Ks. prof. Jerzy Szymik laureatem Złotego FENIKSA 2021

Ks. prof. Jerzy Szymik, teolog i poeta, profesor nauk teologicznych nagrodzony został Nagrodą Główną Złotego FENIKSA 2021. Ogłoszenie laureatów tegorocznej nagrody przyznawanej przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich nastąpiło tuż po otwarciu XXVI Targów Wydawców Katolickich.
2021-09-23 14:15:23
miniaturka

Do 26 września trwa nadzwyczajny dyżur telefonu inicjatywy „Zranieni w Kościele”

Przewidując skutki, jakie może wywołać publikacja raportu komisji dominikańskiej, Inicjatywa „Zranieni w Kościele” uruchomiła program wsparcia kryzysowego. Od środy 15 września aż do niedzieli 26 września pod numerem 800 280 900 dyżurują psychoterapeuci, wysłuchując osób skrzywdzonych.
2021-09-23 14:25:38
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Z własnego doświadczenia wiemy, że życie wymaga ciągłych wysiłków i że nie możemy zatrzymać się w drodze. By iść dalej, mimo upadków, potrzebujmy Bożego miłosierdzia i Bożej pomocy, tak jak Piotr. Bóg buduje swój Kościół nie tylko na Apostołach, ale także na mnie, ze wszystkimi moimi słabościami.
2021-09-23 14:58:58
miniaturka

Program 26 Targów Wydawców Katolickich – wiele ciekawych spotkań z autorami

Ponad 100 wydawców zgromadziły 26. Targi Wydawców Katolickich, które otwarte zostały uroczyście w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Tegoroczna edycja, przesunięta ze względu na pandemię, odbywa się w dniach 23-26 września. Zachęcamy do zapoznania się z programem.