Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-06-11 11:58
Anna Bajon

Teatr ITP zaprasza dziś na spektakl „Oskar i róża"

Zespół teatralny założony z inicjatywy salezjanina, ks. Mariusza Lacha w 2001 roku, ma w swym repertuarze, oparty na książce Erica-Emmanuela Schmitta "Oskar i pani Róża", spektakl.

Autor/źródło: Teatr ITP

Przedstawienie będzie dziś można zobaczyć  o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-02.

Szczegóły dotyczące rezerwacji wejściówek na stronie teatru.

Teatr ITP powstał w roku 2001, ksiądz Lach, studiujący na KUL filologię polską, zaprosił do współpracy studentów zainteresowanych działaniami teatralnymi i razem rozpoczęli pracę warsztatową. Pierwszy występ miał miejsce 25 IV 2001 podczas corocznych KULturaliów. Wtedy to nowo powstały „teatr polonistów” przedstawił publiczności „Perłę” – parafrazę biblijnej przypowieści opowiedzianą językiem teatru ruchu. Spektakl ten powstał w ramach „Teatralnej Szkoły Ewangelizacji SARUEL” w roku 1997, zaś na potrzeby kul-owskiej grupy został rozszerzony, stając się tym samym pierwszym autorskim spektaklem teatru

Choć inicjatywa zawiązała się wśród studentów polonistyki KUL to do ITP należą także uczący się na innych kierunkach (pedagogika, psychologia, prawo, filozofia, i wiele innych…) wszystkich lubelskich uczelni. Jedynym warunkiem należenia do grupy jest systematyczna praca, otwarcie się na zajęcia proponowane na próbach oraz wspólna odpowiedzialność za całe dzieło. Wśród uczestników grupy są, co jest ewenementem na skalę kraju, tylko studenci. Absolwenci, po zakończonym okresie pobierania nauki, zaczynają kolejne etapy swego życia. Tym, którzy pragną je wiązać ze sceną proponowane jest rozwijanie indywidualnych talentów przez włączanie się do innych (często profesjonalnych) grup, a także szeroko zakrojona działalność teatralno-edukacyjna (praca w domach kultury, prowadzenie własnych grup, warsztatów).

Oprócz wystawiania swoich spektakli na rodzimych deskach tj. w salach KULu, teatr bardzo często wyjeżdża poza granice miasta. Można go było spotkać w większości polskich miast (Warszawa, Łódź, Kraków, Olsztyn, Bydgoszcz, Gdynia, Zielona Góra, Katowice, Nowy Sącz…) a nawet reprezentował uczelnie poza granicami kraju (w Berlinie i Oslo).

Teatr ITP zaprasza na spektakl „Oskar i róża”. Przedstawienie będzie można obejrzeć  11 czerwca 2019 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. Spektakl oparty został na książce Erica-Emmanuela Schmitta „Oskar i pani Róża".


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Teatr ITP, Oskar i róża